2017 TC Kimlik no ile mahkeme sorgulama

MAHKEMELERİNİZE ZAMANINDA ULAŞIN!

Keşke her şey Dostoyevski’nin Suç ve Ceza kitabındaki gibi kolay olsa ve suçlular suçlarını derhal itiraf etseler. Her gün ne yazık ki Türkiye’ de pek çok suç işlenmektedir ve insanlar alacak – verecek, kan davası vb. olaylar için mahkeme yoluna sıkça başvurmaktadırlar. Ancak; mahkeme gününün zamanında bilinememesi ve mahkemelerin nerede olacağını tam bilememek insanları bir zorunluluğa doğru itmiştir. Neyse ki çağımız dünyasında internet bize bu fırsatı sunmuş ve Mahkeme Sorgulama adı altında bir sistem ülkemizde geliştirilmiştir. Böylelikle insanlar artık; mahkeme evraklarını aramadan direkt olarak mahkemeleri olup olmadığını kolaylıkla öğrenebilmektedirler.

Sistem Nasıl Çalışır?

Sistemin çalışması için iki farklı yol vardır: E-DEVLET, UYAP.

İki sistemde gayet sorunsuz bir şekilde çalışmaktadır. Şimdi sistemlerimizi ve nasıl bu işi halledeceğimizi açıklayacağız.

UYAP SİSTEMİ

Uyap sistemi üzerinden TC kimlik numarası ile giriş yapacaksınız. Uyap bilgi sisteminde ise sizin isim soy isminize açılmış bir dava ya da mahkeme var mı öğrenebilirsiniz. Karşınıza açılacak olan sekmenin sağ üst kısmındaki portal sekmesinden giriş yapıp, imzasız olan seçeneği tıklayın ve karşınıza yine çıkan sayfadan TC NO İLE DOĞRULAMA resmini yazdıktan sonra giriş yapıp gerekli bilgilere ulaşacaksınız.

E-DEVLET

Bu ikinci sistemde ise EDEVLET sistemi üzerinden yapılıyor. Bunun için 2 tl karşılığında alacağınız E-DEVLET şifresine ihtiyacınız var. E devlet şifresini edindim benim şifrem var diyorsanız e-devlet sistemi üzerinden TC kimlik numarasını ve şifrenizi girdikten sonra sorgulama yapabiliyorsunuz.

Keşke sorunsuz bir dünyada, suçun olmadığı bir ütopyada yaşasak. Fakat her şeye rağmen gülmesini bilen, bardağın dolu kısmını görebilen insanlar olabiliriz. Kazasız, belasız ve mahkemesiz günler dileğiyle!

TC Kimlik no ile mahkeme sorgulama için TIKLAYINIZ..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir