Tek Tıkla 2022 Özürlü Aylığı Sorgulama

2022 özürlü aylığı sorgulama ve maaş öğrenme

Özürlü aylığı 18 yaş üstünde olan ve başkasının yardımı olmadan yaşamını sürdüremeyecek biçimde bulunan vatandaşlara devlet tarafından ödenen bir maaştır. Bu maaşı almak için engelli vatandaşların bu durumlarını sağlık raporu ile kanıtlamaları gerekir. Bu aylığı alanlar özürlü aylığı sorgulama için TC kimlik numaralarını kullanabilirler. TC kimlik numarası ile sorgulama yapmak son derece kolaydır.

2022 Özürlü Aylığı Sorgulama Nasıl Yapılır ?

Özürlü aylığı bağlanabilmesi için belli bir süreç gerekir. Bu sürecin ilk adımı vatandaşın sevk alarak rapor vermeye yetkili hastaneye gitmesi ile başlar. Yetkili hastanelerden özürlü olduğuna dair sağlık raporu alınır.

Hak edilmiş olan özürlü aylığı sorgulama ilgili kurumların internet sayfalarından TC kimlik numarası ile yapılabilir.

Özürlü vatandaşlar sağlık raporunu aldıktan sonra ikamet ettikleri mahaldeki başvuru formunu doldurup form ve sağlık raporu ile başvurularını tamamlarlar.Mahaldeki kurullar tarafından başvuru incelenir ve kabul edildiği takdirde kuruma gönderilir. Kuruma gönderilen evraklar da incelenir ve işleme alınır.

2022 Özürlü aylığı sorgulama için direk kuruma da başvuru yapılabilir. Bu başvuru ile de gerekli tüm bilgiler sağlanabilir.

Özürlüğü aylığı alan vatandaşlar, durumlarında olan değişiklikleri de mutlaka zamanını geçirmeden bildirmek zorundadırlar. Bunu bildirmedikleri takdirde haklarında hukuki işlem başlatılır.

Özürlüğü aylığı alanların bu aylığı yersiz aldıkları tespit edilirse aldıkları tüm miktar faiziyle birlikte kendilerinden geri alınır. Bu yersiz maaş alma işlemi için belgeleri tam incelemeyenler hakkında da kovuşturma yapılır.

Gerçekten engelleri sebebiyle bu aylığı alanlar Özürlü Aylığı Sorgulama için ilgili internet sayfasına giriş yaparak durumlarını öğrenebilirler. Şifresiz olarak öğrenmek isterlerse nüfus cüzdanlarındaki bilgilerde bu işlem için yeterli olacaktır.

Başak bir maaş almaya başlayanlar bu durumlarını zaman geçirmeden kuruma zamanında bildirmek zorundadırlar.

  10 Şubat 2015 - 15:23
  cengiztopel yilmaz

  2015 Mart ayi alacagim maas nekadardir

  6 Mart 2015 - 00:22
  ahmetokuyucu

  2022maşş

  20 Temmuz 2016 - 03:45
  UMUT

  2022 özürlü maaşı zammı ne kadar oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir