4A/4B/4C İlaç Kullanım Süresi Sorgulama

Ssk ilaç kullanım süresi sorgulama

E Devlet 4A-4B-4C İlaç Kullanım Süresi Sorgulama

İnsanlar hayatları boyunca sağlıklı olmak isteseler de kimi zaman çeşitli sorunlardan ötürü ilaç kullanmak zorunda kalırlar. Düzenli bir şekilde ilaç kullanmak zorunda kalan insanların en büyük zorluklarından bir tanesi de bu ilaçları ne zaman yenileyeceklerini bilememeleri. Bilindiği üzere Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından verilen ilaçların kullanım süresi bulunmaktadır. Bu süre geçmeden yeni ilaç doktor tarafından reçetelere yazılsa dahi sistem tarafından onaylanmaz. Bundan dolayı da kişiler sürekli olarak doktora gitmek zorunda kalırlar. Böylesine bir durumun oluşmasını engellemek adına insanlar ssk ilaç kullanım süresi sorgulama işlemini yaparak hangi ilaçların yenileme zamanının geldiğini, hangilerinin ise henüz yenilenemeyeceğini tek bir tıkla öğrenebilirler.

Teknolojinin ilerlemeye başlaması ile birlikte artık insanlar pek çok işlemi internet üzerinden gerçekleştirebiliyor. E devlet adı verilen bu sistem içerisinde yer alan e devlet ilaç kullanım süresi sorgulama linkine tıklandığı zaman ilaçların ne zaman yenilenebileceği bilgisine erişebiliyor. İnsanların ilaçlarının sürelerini kontrol etmek için öncelikli olarak E devlet şifresine sahip olması gerekiyor. Bunun için PTT şubesine kimlik ile başvurmaları yeterli. Daha sonrasında ise sisteme giriş yapılmalı. Bu yönlendirme sayesinde artık düzenli bir şekilde ilaç kullanması gereken ancak bunu yaparken ilaçları ne zaman aldığını ve tekrar ne zaman alacağını bilemeyen insanlar da istedikleri her zaman sorgulama işlemlerini yapmış olacak.

E devlet ilaç kullanım süresi sorgulama için TIKLAYINIZ..

 

  5 Mart 2015 - 10:26
  Rafet ÖZTÜRK

  İlaç kullanım sürelerimi öğrenmek istiyorum.

  18 Mart 2015 - 22:41
  Nazım PEKER

  Emekli maaşım ve kesintilerim ile ilaç alabilme tarihlerimi bilmek istiyorum. Saygılarımla

  8 Nisan 2015 - 20:22
  ilhan güler

  ilaç kullanım sürelerimi öğrenmek istiyorum

  9 Nisan 2015 - 02:10
  M.Çiğdem Aysu

  Sayın e-devlet sitesi sorumluları,
  Uzun süredir (altı aydan fazla süredir)
  ne SGK ne de E-Devlet sitelerinden İlaç süresi,maaşımızdan yapılan kesintiler,maaşımız hakkında döküm bilgisi ya da başka konularda bilgilerimize ulaşamıyoruz!!!Öğrenebilmemizin Yasal hakkımız olduğunu düşündüğüm bu bilgileri içeren internet sayfaları neden açılmıyor???
  Şahsen bu eksiklik konusunda açıklama ve çözüm bekliyorum kurumunuzdan.
  Lütfen bizleri aydınlatın ve sorunları bir an önce çözüme kavuşturun.Cevap vereceğinizi umarak şimdiden teşekkür ediyorum.
  M.Ç.Aysu emekli sandığından Emekli

  09.Nisan.2015

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir