4B Bağkur Emekli Maaşı Nasıl Sorgulanır ?

4B Bağkur emekli maaşı sorgulaması nasıl yapılır

Yeni SGK sistemine göre eskiden Bağ-Kur’lu olan vatandaşlarımız artık 4B statüsüne çevrilmiştir. Bağ-kur emeklileri ise 4B emeklileri olarak yer almaktadır. Önceleri oldukça zor ve sorunlu olan bağkur emekli maaş aylığı sorgulama sistemi günümüzde oldukça kolay hale gelmektedir. SGK’nın online hizmetler sitesi aracılığıyla ve son yıllarda tüm devlet hizmetlerini tek bir çatı altında toplayan E-Devlet sistemi aracılığıyla 4B emekli maaşı sorgulama bilgisi kolaylıkla sorgulanabilmektedir. E-Devlet sistemi üzerinden yapılacak olan sorgulamalar için E-Devlet şifresine ihtiyaç duyulmaktadır. E-Devlet şifresi ise PTT şubelerinden 2TL karşılığında alınabilmektedir. E-Devlet üzerinden 4B bağkur emekli maaşı sorgulama için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz => https://www.turkiye.gov.tr/4b-emekli-aylik-bilgisi

Linkteki adrese girdikten sonra karşınıza çıkan ekrandaki “Kimliğimi şimdi doğrula” seçeneğini seçin. Ardından açılan ekranda T.C. Kimlik Numaranızı ve E-Devlet şifrenizi girerek 4B Aylık Bilginizi sorgulayabilirsiniz.

E Devlet 4B Emekli Maaşı Sorgulama İçin TIKLAYINIZ.

 

Ayrıca Sosyal Güvenlik Kurumu web sitesinin sunmuş olduğu şifresiz sorgulama sistemi üzerinden sade Tc kimlik no ile de 4B Aylık Bilgisi sorgulayabilirsiniz. Bunun için https://esgm.sgk.gov.tr/Esgm/EmekliAylikBilgisi4B adresini tarayıcınıza yapıştırınız veya aşağıdaki linkimize tıklayarak girmeniz gerekmektedir. Ardından T.C. veya Yabancı Seçeneğini seçerek açılan ekranda sizden istenen bilgileri doğru şekilde girmeniz halinde aylık bilginizi kolaylıkla sorgulayabilirsiniz.

 

 

  22 Ağustos 2015 - 21:59
  ibrahim çetin KAYSUDU

  maaşım ne kadar

  31 Ekim 2015 - 13:13
  vehbi karaman

  maaşımı ögrenmek istiyorum

  6 Mart 2016 - 11:24
  YAVUZ KOÇAL

  yavuz koçal maaşim ögrenmek istiyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir