4B Bağkur Hizmet Dökümü

E Devlet şifreli ve e devlet şifresiz bağkur 4B hizmet dökümü

Bağkur hizmet sorgulaması yapmanın iki yolu vardır. Bunlardan birincisi e devlet şifresiz hizmet sorgulaması ikincisi ise turkiye.gov.tr (e devlet) sistemi üzerinden e devlet şifresi ile giriş yaparak alınabilir.

E Devlet Şifresiz 4B Hizmet Dökümü Sorgulaması nasıl yapılır ?

Aşağıda verdiğimiz linki tıklayarak sisteme giriş yapınız. SGK’nın resmi web sitesine giriş yaptıktan sonra sırası ile Tc kimlik no, nüfusa bağlı bulunduğunuz il ve ilçe, doğum yılı, cilt no ve doğrulama kodu yazılarak sisteme giriş yapıp 4b hizmet dökümü seçeneğini tıklayarak e devlet şifresiz bağkur sorgulaması yapabilirsiniz. Bu sistem ile edevlet şifresi ücreti vermeden prim sorgulama yapabilirsiniz.

E Devlet Şifresi ile Bağkur Hizmet Dökümü Sorgulaması nasıl yapılır ?

Aşağıda vermiş olduğumuz linki tıklayarak e devlet sistemine giriş yapınız. Senelerdir bağkura bağlı bir şekilde çalışıyorsanız ve ne kadar hizmet verdiğinizi bilmiyorsanız, e-devlet sitesine girerek 4B hizmet sorgulaması yapabilirsiniz. 4B hizmet bilgilerinizi aldıktan sonra eğer sürenizi doldurmuşsanız emekli olmak için e-devlet sitesi üzerinden dilekçenizi yazabilir ve emekli olabilirsiniz. 4B hizmet dökümü alabilmeniz için e-devlet şifresine sahip olmanız gerekmektedir. E-devlet şifresini almak için her hangi bir ptt şubesine giderek t.c kimlik numaranızla e-devlet şifresi talebinde bulunabilirsiniz.

E-devlet şifresini aldıktan sonra e-devlet sitesine girebilir ve 4B hizmet dökümü alabilirsiniz. Bağkurlular 4B hizmet grubuna girmektedirler. Hizmet sürelerini öğrenmek için e-devlet sitesinden 4b  bağkur hizmet bilgisi almaları gerekmektedir. Hizmet dökümlerindeki sürelere göre emekli olabilir ve çalışabilirler. E-devlet siteleri bu devlet kurumlarında yapabileceğiniz bir çok işlemi gerçekleştirebileceğiniz online işlem merkezleridir. 4B hizmet dökümü işlemi de bu hizmetlerde biridir. Önceki zamanlarda e-devlet hizmetleri arasında yoktu. Fakat şimdi 4B bağkur hizmet dökümü sistemine e-devlet üzerinden ulaşabilirsiniz.

E Devlet Şifresi ile  Bağkur Sorgulama için TIKLAYINIZ.

 

 

  22 Kasım 2014 - 13:07
  hüseyinggökdağ

  4b bağkur sorgulaması nasıl yapılır?

   23 Kasım 2014 - 19:44
   necmettin77

   Hüseyin bey bağkur hizmet dökümü sorgulaması yazımızda anlatılmıştır fakat sorduğunuz için burdan bir daha anlatalım. Yazımızın altında bulunan linke tıklayınız. Tıkladıktan sonra tc kimlik bilgileriniz ile esgm’ye giriş yaptıktan sonra hizmet dökümü kategorisinden 4b bağkur hizmet dökümü sorgulamanızı yapabilirsiniz.

  18 Ocak 2015 - 12:53
  zülfikar belek

  4b bağkur hizmet sorgulamas

  26 Ocak 2015 - 10:14
  tayyar açıkgöz

  Bagkur gunumum toplam gunlerımın toplamını ıstıyorum saygılılarımla

  17 Şubat 2015 - 08:39
  metin

  Güzel uygulama bağkurluları düşünen birilerinin olduğunu görmek iyiymiş

  3 Mart 2015 - 11:47
  osman

  ne zaman emekli olurum

  5 Aralık 2015 - 00:36
  cemil

  Cemil bey şifrenizi ve tc kimlik numaranızı girerek sorgulama yapabilirsiniz.

  24 Aralık 2015 - 16:12
  mustafa çetin

  01/06/1968 doğumluyum,01/03/1998 ylında ssk ya giriş yaptım 1998 yılından 45 günlük sigortam var, 04/05/2004 yılında tarım bağkura giriş yaptım o günden beri pirimlerimi ödüyorum hangi şartlarda ne zaman emekli olurum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir