4C Askerlik Borçlanma Formu Dilekçe Örneği

4C Askerlik Borçlanma Formu Dilekçe Örneği

Emekli Sandığı Askerlik Borçlanması Nasıl Yapılır?

Emekli Sandığı Askerlik Borçlanması ile ilgili olarak önceden maaş ile ilgili tüm unsurlar göz önüne alınarak işlem yapılıyor ve borçlanma unsuru tespit ediliyordu.Sonrasında yapılan bir düzenleme ile birlikte, bazı değişiklikler söz konusu oldu. Bu değişiklikler ile birlikte borçlanma oranları arasındaki fark % 22’yi bulmuş oldu. Bu farklardan en az etkilenmek için ise kişilerin en kısa sürede Emekli Sandığına başvura bulunması ve durumlarını netleştirmesi gerekiyor.

Sizler için yazımızın altında yer verdiğimiz form doldurmanız, sonrasında hangi kamu kurumunda çalışıyor ise çalıştığı kuruma onaylatması gerekiyor. Bu işlemler tamamlandıktan sonra ise yine yazımızın altında sizlere sunduğumuz adrese göndermesi gerekiyor. Belge gönderirken mutlaka kontrol ediniz. Eğer gönderdiğiniz belge üzerindeki kurum mührü okunaklı değil ise ve ekte gönderilen belgelerde eksik olması durumunda başvurunuz kayda alınmayacaktır.

Aşağıda yer alna belge eksiksiz doldurulur ve mühürler okunaklı olursa, göreve başlamadan önce askerlik yapanların başka bir belge eklemesine gerek olmayacaktır.

İlave belge gerektirecek durum ise şu şekilde olacaktır; Eğer kişi göreve başladıktan sonra askere giden ve askerliği sona erdikten sonra tekrar göreve dönen bir kişiler için ek olarak çalıştığı kurumlardan alacakları hizmet belgelerine ihtiyaçları olacaktır.

Aşağıda vermiş olduğumuz 4C Askerlik Borçlanma Formunu tıklayıp indirebilirsiniz.

askerlikborclanmabasvurusu

4c askerlik borçlanması formunu eksiksiz doldurduktan ve gerekli mühür ve imza alındıktan sonra herhangi bir tarayıcıdan geçirmeniz ve şu adreslere göndermeniz gerekiyor.
ugokdere@sgk.gov.tr  veya eozturk10@sgk.gov.tr

Sonrasında ise belge aslını 5 İş günü içinde kurum adresine göndermeniz gerekiyor.

Mithatpaşa caddesi no:7 Sıhhıye/Ankara

Faks:0312 458 10 47 – 458 76 89- 473 49 61-62

Telefon:0312 458 76 18- 458 76 17-

E-Posta: bilgi@sgk.gov.tr

 

Dolduracağınız evrakta şu bilgiler yer alıyor;

1- Kişi ile ilgili bilgiler,

2. Müracaat tarihindeki tahsil durumu ile ilgili bilgiler

3. Askerliğini er olarak yapan veya askerliğini subay olarak yapanlar için bilgiler

4. Onay imza ve belgenin gönderileceği internet ve posta adresleri yer alıyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir