Açık Öğretim Ortaokulu için Öğrenci Durum Belgesi

Açık Öğretim Ortaokulu için Öğrenci Durum Belgesi Sorgulama İşlemi İçin Yazımızı Okuyun.
İnternet zamanla her faaliyetin yürütüldüğü bir platform oldu. Artık internet üzerinden yapılamayan çok az işlem bulunmaktadır. Tüm bu gelişmelerden devlet kurumları da etkilendi ve internet üzerinden bazı hizmetler vermeye başladılar. Artık durum öyle bir hale geldi ki, devlet dairelerine gitmemize gerek kalmadan pek çok işlemi gerçekleştirebilir ve pek çok belgeye ulaşabiliriz. İşte açık öğretim ortaokulu öğrenci durum belgesi de bunlardan biridir.
Açık Öğretim OrtaOkulu Öğrenci Durum Belgesi Nedir?
Açık öğretim ortaokuluna yeni kaydolmuş ya da öğrenci belgesini alamayacak öğrenciler, açık öğretim öğrenci durum belgeleri ile son durumlarını kontrol edebilirler. Bunu almak için açık öğretim bürolarına belgeyi talep eden bir dilekçe ile başvurmanız gerekmektedir. Ancak tek yöntem bu değildir.
İnternet üzerinden de açık öğretim ortaokulu öğrenci durum belgenizi sorgulayabilir ve durumu öğrenebilirsiniz.
Açık Öğretim Ortaokulu Öğrenci Durum Belgesi Sorgulaması Nasıl Yapılır?

edevlet-sorgulamalari
Bu sorgulama işlemini internet üzerinden yapabilmeniz için ilk olarak bir e-devlet şifreniz bulunmalıdır. E-devlet sistemine ait şifrenizi ilk kez alıyorsanız PTT aracılığıyla e-devlet şifresi edinebilirsiniz. Edindiğiniz e-devlet şifresi ile birlikte e-devlet hesabınıza giriş yapmalısınız.
E-devlet sitesinde sol panelde yer alan kurumlar bölümüne girmelisiniz. Daha sonrasında ise Milli Eğitim Bakanlığı’na tıklayarak bu bakanlığın sunduğu hizmetler listesine ulaşabilirsiniz.
Bu hizmetler listesinin başında Açık Öğretim Ortaokulu Öğrenci Durum Belgesi Sorgulama seçeneği bulunmaktadır. Bu seçenekten devam ederek mevcut durum belgenizi görüntüleyebilirsiniz.
Açık öğretim ortaokulu ile ilgili e-devlet sistemi üzerinden edinebileceğiniz bir diğer belge de açık öğretim ortaokulu tamamlama belgesidir.

Bulamadıysanız lütfen Sorgulama işlemi İçin Tıklayın.
Açık Öğretim Ortaokulu Tamamlama Belgesi
Bu belge, sizin açık öğretim ortaokulunu tamamladığını gösterir belgedir.

Bu belgeyi de yine benzer içerikte bir dilekçe ile açık öğretim irtibat bürolarına başvurarak edinebilirsiniz. Ancak internet üzerinden edinmek de mümkündür.
İnternet üzerinden e-devlet sistemi ile açık öğretim ortaokulu tamamlama belgenizi edinebilirsiniz.

Kurumlar listesinden Milli Eğitim Bakanlığı kısmına girerek burada yer alan başlıklarda tamamlama belgesi ile ilgili başlığı seçmeniz yeterli olacaktır.
Tamamlama belgesi alabilmek için e-devlet sistemine giriş yapmanıza gerek yoktur.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir