Adıma Miras Var Mı? E Devlet Üzerinden Sorgulama

E Devlet - 01.01.2019 - , ,

E devlet üzerinden işlem yapılan pek çok uygulama vardır. E devlet üzerinden yapılan bu işlemlerin sayısı günden güne artmaktadır. Vatandaşlara daha kolay hizmet sunabilmek için birbirinden farklı hizmetler her geçen gün E devlet sistemi üzerinden vatandaşlarla buluşturulmaktadır. Bizler de bu yazımızda yeni bir E devlet uygulaması olan üstünüze miras olup olmadığını sorgulama işleminin nasıl yapılacağından sizlere bahsedeceğiz. Adınıza miras var mı yok mu? Bunu sorgulamak için yapmanız gereken işlemler aşağıda yer almaktadır.

“Turkiye.gov.tr” adresi üzerinden “Adalet Bakanlığı” sekmesi altından “Adalet Veraset Sistemi” bağlantısına tıklayarak adınıza bir miras olup olmadığını detaylı olarak kontrol edebilirsiniz. E devlet sistemine TC kimlik numaranız ile giriş yaptıktan sonra, size miras bırakan kişinin TC kimlik numarasını girmeniz yeterli olacaktır. Bunun devamında ise size intikal edecek herhangi bir mirasın olup olmadığını kolay şekilde öğrenmeniz mümkün olacaktır.

E devlet kapısı kamu kurum ve kuruluşlarının pek çok işlemini yapabilmemiz için büyük kolaylık sunan bir uygulamadır. E devlet sistemi üzerinden kolay ve hızlı şekilde bütün işlemlerimizi yapabilmemizin yolu açılmıştır. E devlet sisteminden sıra beklemeden pek çok devlet işlemini yapmak mümkün hale gelmiş durumdadır. Sizler de işlemlerinizi hiçbir şekilde sıra beklemeden son derece hızlı olarak yapabilmek için e devlet şifreniz ve TC kimlik numaranız ile E devlet sistemine giriş yapabilirsiniz. E devlet sistemine giriş yapmak için şifreye ihtiyacınız vardır, şifrenizi en yakın PTT gişesinden alabilirsiniz. Hayatımızı kolaylaştıran E devlet uygulamalarından böylece sizler de faydalanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir