Adli Sicil Kaydı Sorgulama – Arşiv Sicil Kaydı Sorgulama

e-Devlet üzerinden Adli Sicil Kaydı Sorulama – Arşiv Sicil Kaydı Sorgulama, sabıka kaydı sorgula, adli sicil, sabuka kaydı sorgulama edevlet, arşiv kaydı sorgulama edevlet

Artık işe başlarken istenen evraklarda, ehliyet sınavı için ya da daha birçok resmi ya da özel kurum işlemlerinde adli sicil kaydı isteniyor. Sabıka Kaydı olarakta bilinen bu işlemin bir de arşiv sicil kaydı tarafı var. Tek başına adli sicil kaydı olarak alınan belgede ertelenmiş ceza bilgileri gözükmez. Ama arşiv sicil kaydı olarak alınan belgede ertelenmiş ceza varsa bu da çıkmaktadır. Günümüzde kurumlar artık sadece adli sicil kaydı ile yetinmeyip arşiv sicil kayıda da istemektedirler. Arşiv sicil kaydı Cumhuriyet Başsavcılıkları’ndan alınabildiği gibi e-devlet üzerinden de alınmaktadır.

e-Devlet üzerinden adli sicil kaydı sorgulaması yaparken işlem adımlarını şu şekilde takip ederek arşiv sicil kaydınızın da olduğu sabıka kaydınıza ait belgeyi alabilirsiniz.

Adlî Sicil Kaydı Sorgulama Formu

Kurum Türü: Resmi

Belgenin Neden Verileceği: (Kategoriden ilgili kısmı seçiniz)

Belgenin Nereye Verileceği: (Nereye belge vereceğinizi yazınız)

Burada dikkat etmeniz gereken Kurum Türü kısmını Resmi olarak seçmenizdir. Resmi olarak seçtiğiniz zaman hem adli sicil kaydınız hem de arşiv sicil kaydınız ekrana gelecektir. Ekrandaki belgeyi yazdırarak işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

e-Devlet Adli Sicil Kaydı Sorulama – Arşiv Sicil Kaydı Sorgulama Linki

https://www.turkiye.gov.tr/adli-sicil-kaydi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir