Tc Kimlik No ile Aile Hekimi Sorgulama

E devlet aile hekimi bilgisi sorgulama nasıl yapılır

Hastanelerin iş yüklerini azaltmak ve aşırı bekleyenlerin olmasının önüne geçmek adına, birkaç sene önce başlatılan aile hekimliği sistemini mutlaka duymuşsunuzdur. Mahallenize ait sağlık ocağına giderek, genellikle fazla sıra beklemeden, size özel olarak bakan doktorunuza başvurmanız ve şikayetlerinizi anlatmanızdan sonra, muayene, teşhis ve gerekli ilaç tedavisi ile bazı önerileri hızlıca almanız yada hastaneye sevk işleminin gerçekleştirilmesi gibi detaylar malumdur. Aslında bu konuda merak edilen bir diğer konu ise aile hekimi sorgulama alanında yaşanmaktadır. Yeni bir mahalleye taşındınız yada mahallenizdeki sağlık ocağına ilk defa gideceksiniz, aile hekiminizin kim olduğunu merak ediyorsunuz. Özellikle telefon ile randevu sistemi üzerinden çalışmakta olan sağlık ocaklarında bu bilgilere, hastanın sağlığı açısından hızlıca erişilmesi gerekir. Tabi ki sağlık ocağına giderek, direk muayene de olabilirsiniz, fakat biz sizlere bu bilgileri nasıl ulaşacağınızı anlatmak istiyoruz.

Aile Hekimi Sorgulama ile Aile Hekiminizin Kim Olduğunu Bulun!

Sağlık Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen bir proje olduğu için bu kanal üzerinden sisteme dahil olabilirsiniz. 4 farklı yöntemden dilediğinizi seçebilirsiniz. En pratik olarak T.C. kimlik bilgilerinizi kullanmak sureti ve doğrulama kodunu girmeniz ile olabilir. Sonraki 3 yöntem ise kurumlardan alınması gerekiyor. Fakat biz yine de yazmak istiyoruz. E-devlet şifresini PTT merkez şubelerinden 2 TL karşılığında alarak aile hekimi bilgisi sorgulama işlemi için dahil olmak üzere, çok sayıda devlet kurumuna bağlanmak için kullanabilirsiniz. Mobil imza ve elektronik imza ise kalan yöntemler arasında. Önemli olan hangisinin size daha yatkın olduğunu bulmakta ve aile hekiminizi öğrendikten sonra ajanda, not defteri yada cüzdanınıza bu bilgileri yazmalı ve ihtiyaç halinde sağlık ocağını telefon ile arama usulü ile yada direk giderek kullanmalısınız.

Devlet Kurumları, Teknolojiye Ayak Uyduruyor?

Devlet bundan 10 sene önceki gibi sırada bekleme usulü ile günün önemli bir bölümünü vergi borçlarımızı ödemek adına vakit kaybettiğimiz dönemlerde değil. İnternet ve buna bağlı olarak çalışan cihazların yaygınlaşması ile çoğu borç servisine bilgisayarımızdan ulaşabiliyor, hatta kredi kartımızdan ödemeleri anında yapabiliyoruz. Aile hekimi sorgulama işlemi dahil olmak üzere, daha fazla işlem için e devlet şifresi alarak, zamandan tasarruf etmeniz mümkündür. Geçmiş olsun ve acil şifalar dileriz.

Tc Kimlik No ile Aile Hekimi Sorgulama için tıklayınız..

 

  8 Şubat 2015 - 09:21
  deniz

  Aile hekimimi öğrendim fakat aile hekimimi nasıl değiştirebilirim bilgisi olan var mı acaba

  17 Nisan 2016 - 13:07
  Tayfun

  Aile Dr.’umu öğrenmek istiyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir