APP Plaka Nedir? APP Plaka Nasıl Anlaşılır? Yasak Mıdır?

Genel - 10.04.2017 -

App plaka nedir? App plaka ne demektir? App plaka nasıl anlaşılır? App plaka yasak mıdır? App plaka takmanın cezası ne kadardır? App plaka nasıl değiştirilir? App plaka ile normal plaka farkı nedir? Mühürlü ve mühürsüz app plaka hakkında detaylar yazımızın devamda yer almaktadır.

APP plaka; sıklıkla tercih edilen bir plaka türüdür.Anlamı en basit şekliyle Amerikan pres plaka olarak tanımlanabilir. En çok tercih edilme nedeni görünüşüdür.

APP plaka nasıl yapılır?

APP uygulamasını oto sanayiler ve reklamcılar yapabilmektedir.  APP plaka yapımı ile ilgili internetten çok sayıda yapım yeri bulunabilmektedir. Orijinal boyutlar standart plaka hazır hale getirilir ve metal kabartma işlemi ardından boyama ile tasarlanan şekle getirilir.

APP plaka nasıl değiştirilir?

Bu plaka yasal yol ile takılamamaktadır. Plaka değişimi için trafik sube birimlerine gitmeniz gerekmektedir. Ve yeni alçağınız plakanın mührünün vurulması gerekir.
takım işleminden sonra orijinal plakayı yanınızdan ayırmamanız da son derece önemlidir.

APP plaka nasıl anlaşılır?

Bir plaka şoförler odasından verilir. BU oda tarafınca verilen plakada rakamlar sade ve çok hızlı silinen bir yapıya sahiptir.APP plaka ise sağlamlığı ile ayırt edicidir.Bir plakanın APP olduğunu anlamanın en temel detayları;
Kenarsız olabilmesi,
Beyaz çerçeveli ve siyah çerçeveli olabilir,
Birçok yazı seçeneği ile yapıldığı için; kesik yazılara, kalın ve Fransız harflere sahip olabilirler.

APP plaka yasal mıdır?

APP plakaların kullanımı 2010 yılında başlamıştır.APP plaka kullanımı yasal değildir.APP 6047 numaralı kanun 23.maddesi gereği yasaktır.Cezası 55 TL ‘dır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir