Askerlik Tecil İşlemleri, Askerlik Nasıl Tecil Ettirilir, Ertelenir?

Askerlik Nasıl Tecil Edilir? Askerlik Tecil Ettirme İşlemleri Nelerdir? E devlet üzerinden askerlik tecil edilir mi?

Askerlik ne kadar süre ile tecil ettirilir, askerlik tecil ettirme sebepleri nelerdir, askerliği kimler tecil ettirebilir gibi konularda bilgiler verdik. Peki askerlik nasıl tecil ettirilir?

Askerlik tecil işlemeri ne yazik ki e devlet üzerinden yapılamamakta. Bir dönem bu işlemlerin sanal ortamda e devlete getirilmesi düşünsenildede sadece düşüncede kalan bir eylem oldu.

Askerlik tecil işlemleri bağlı olduğunuz askerlik şubesinden fiziksel olarak başvurunuz sonucunda yapılmaktadır. Bu işlemler için bir takım belgeler lazım.

 

Askerlik Tecil İçin Gerekli olan Belgeler ?

  1. Mezuniyet Diplomasi ve 4 Fotokopisi
  2. Nüfus Cüzdanınız ve 4 Fotokopisi
  3. 6 tane Vesikalık Fotoğraf ( Bazı şubelerde fotoğrafınız orda çekiliyor siz yinede götürün)
  4. İkemetgah Belgesi

Askerlik Tecil Ettirmek için Yapılacak İşlemler

 

Bağlı olduğunuz askerlik şubesine belgeleriniz alıp başvuru yaparsanız. Buradaki personel size 2 adet form verir. Siz bu formu doldurup numaratörden sıra alıp sıraya girersiniz. Daha sonra sizi muayene olmanız için aile hekimize yollayacaklardır. Aile hekiminiz size askerliğe elverişlidir raporu verecek. Bu raporu tekrar askerlik şubesine vereceksiniz ve işlemleri tamamlyacaksınız.

Şubeye gerekli belgeler ile başvuru yaptıktan sonra 2 adet form doldurmanız gerekmektedir. Bu formlara çalışan askeri görevlilerden isteyebilirsiniz. Bu formları doldurmanızın ardından numara alıp sıraya girer ve askeri personele teslim edersiniz. Daha sonra sizden aile hekiminize gidip muayene olmanız gerektiği ve askerliğe elverişlidir belgesi almanız gerektiği iletilir. Bu belgeyi temin etmenizin ardından tekrar askerlik şubesine gidecek ve tecil hakkınız boyunca ya da tecil ettirmek istediğiniz süre boyunca askerliğiniz tecil ettirilecektir.

Askerlik tecil işlemleri ile ilgili açıklamalarımızı yaptık. Şimdi geldik Askerlik   ile ilgili en çok sorulan sorulara?

Açık Öğretim Fakültesi ( AÖF ) Askerliği Erteler Mi?

Eğer yoklama kaçağı değilseniz askerliğinizi ertelebilirsiniz.

Mezun olduktan sonra kaç ay içerisinde tecil yaptırmam gerekiyor?

Askerlik tecil süreniz bitmeden bu tecili yapmanız lazım. Fakat bizim önerimiz 2 ay süre kalmadan bu işlemi yapmanız…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir