Askerlik yerleri belli oldu mu, açıklandı mı, nereye çıktı?

Askerlik İşlemleri - 21.11.2017 - , , ,

Askerlik yeri belli oldu mu?

Belirli bir yaşa gelmiş her Türk vatandaşı askerlik yapmak durumundadır. Askerlik hizmeti, vatani görev olarak da bilinmektedir. Her sene binlerce vatandaşımız askere gitmek üzere gerekli işlemleri halletmekte ve askerlik yerlerini beklemeye başlamaktadır. Peki askerlik yerlerini nasıl ve nereden öğrenebilirsiniz?

Askerlik yeri açıklandı mı, nasıl öğrenirim?

Askere gitmek için gerekli sağlık kontrollerinizden geçmeniz ve askerlik başvurularını bitirmenizin akabinde binlerce vatandaş askerlik yerlerinin açıklanmasını beklemektedir. Askerlik yerlerini öğrenmek için ise herhangi bir şekilde askerlik şubelerine gitmenize gerek yoktur. Askerlik yeri kolay bir şekilde İnternet üzerinden öğrenilebilinmektedir.

Askerlik yerleri kolay bir şekilde E-Devlet üzerinden öğrenilebilinir. Askerlik yerlerinizi öğrenmek için neler yapmanız gerektiğini ” http://www.devlette.com/askerlik-yeri-sorgulama-ogrenme/ ” bağlantısında detaylı olarak anlattık. Bunun için öncelikle bir E-Devlet şifresi sahibi olmanız gerekmektedir. Akabinde vermiş olduğumuz bağlantıya girerek neler yapmanız gerektiğini kolay bir şekilde öğrenebilir ve dakikalar içerisinde de nereye askerlik yapacağınızı öğrenebilirsiniz.

Askerlik yerleri, askere gitme dönemlerinden 2-3 hafta öncesinde belli olmaktadır. Milli Savunma Bakanlığı gerekli işlemleri bitirdiğinde askerlik yerlerini açıklar. Bu süreç Milli Savunma Bakanlığına bağlı olmasından dolayı net değildir ve her cep döneminde değişebilmektedir. Askerlik yerinizi İnternet üzerinden öğrenmek istemiyorsanız, herhangi bir askerlik şubesine müracaat ederek acemi birliğinizi veya usta birliğinizi nerede yapacağınızı öğrenmeniz de ayrıca mümkündür. Ancak bu şekilde hali hazırda zaten yoğun olarak hizmet vermekte olan askerlik şubelerinde uzun süre beklemek durumunda kalabilirsiniz. Bu gibi durumlara düşmemek adına İnternet üzerinden sorgulama yapmanızı tavsiye ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir