Bağkur 4b Borç Sorgulama

İnternetten 4b bağkur borç sorgulama

Bağkur, belli ödeme karşılığı çalışanlarına sosyal güvence veren sosyal bir kurumdur. Belli çalışma süresini doldurarak emekli olan çalışanlar, sosyal güvence ve çalışmalarının karşılığı olarak maaş almaktadırlar. Peki, bağkur çalışanları nasıl borç sorgulayacaklar? Dilerseniz şimdi bağkur borç sorgulama işlemine kısaca bir değinelim.

Öncelikle bilgisayarınızda yer alan tarayıcılarınızdan biri ile boş bir sayfa açın. Açılan boş sayfada dilerseniz arama motoruna ” bağkur borç sorgulama ” yazarak, dilerseniz ” https://onlinetahsilat.sgk.gov.tr/WebTahsilat/index.jsf ” adresini adres çubuğunuza girerek arama yapın. Arama sonrası karşınıza ” WEB TAHSİLAT ” başlıklı bir web sayfası gelecektir. Burada ” Borç Sorgulama ” kategorisinde öncelikle ” Sorgu Türü “nü seçmeniz gerekmektedir.

Sorgu türü üç seçenekten ibarettir, 4A İŞVEREN ÖDEMELERİ, 4B SİGORTALI ÖDEMELERİ, DİĞER ÖDEMELER seçeneklerinden size uygun olanı işaretlemeniz gerekmektedir. Ardından ” Sorgu Tipi ” kısmında 21 seçenek bulunan bu kısımdan kendinize uygun olanı işaretleyiniz. Ardından bir alt seçenek olan ” Sicil No ” kısmında sicil numaranızı girmelisiniz. Son olarak güvenlik kodunda yer alan resim doğrulamayı uygun bir şekilde yazarak , ” BORÇ SORGULA ” ibaresine tıklamanız, bağkur borcunuzu sorgulamak için yeterli olacaktır.

Eğer bağkur çalışanıysanız ve bağkur borç sorgulamak istiyorsanız , ” Bağkur 4B Borç Sorgulama ” yandaki linki tıklayarak  tarif ettiğim yolları izleyerek kolayca bilgilere erişebilirsiniz.

  1 Ekim 2014 - 18:30
  hülya özkan

  bağkur borcu sorgulama

   2 Ekim 2014 - 10:54
   necmettin77

   Hülya hanım linklerimizi takip ederek bağkur borcu sorgulama işlemlerinizi yapabilirsiniz.

  1 Ekim 2014 - 18:36
  memetreşit yıldız

  1984 ten beri bağkur liyım 2009 yılı itibarıle vergi dairesi tek terafli iş yerımızi reesen kapatılmiş ve hizmetım 5 yıl den fazla geçiyor madi sıkınti yüzünde emekli ulamadım şimdi çıkan ben ve benım gıbi insanlara faydası yok yine emekli ulamiyorız çünkü ödeme gücümüz yok veya bir banka ile protokul yapılaırsa ancak banka burçmuzu emekli maaşiie bir kısmi kesılerek emekli uala bılırız burç yekünü peşin 42 637.24 saygılarımla

  1 Ekim 2014 - 20:26
  Ebru

  Bağkur borç sorgulama

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>