4B Bağkur Emeklilik Hesaplama ve Sorgulama

4b bağkur emeklilik sorgulama ve hesaplama

Sosyal kurumlardan biri olan bağkur, çalışanlarına belli ödemeler karşılığı sosyal güvence hizmeti vermektedir. Belli bir dönem çalışmak zorunda olan kimseler, bu süreyi doldurduklarında emekli olurlar ve emeklilik boyunca sosyal güvenceleri olan bağkurdan maaşlarını alırlar. Peki, bağkur çalışanları ne kadar ne kadar sürede emekli olacaklar? Dilerseniz şimdi bağkur emeklilik hesaplama konusuna kısaca değinelim.

Öncelikle bilgisayarınızda yer alan tarayıcınızdan ( ki vereceğim adres Internet Explorer önermektedir ) boş bir sayfa açınız. Açılan boş sayfada dilerseniz arama motoruna ” bağkur emeklilik hesaplama ” yazarak, dilerseniz adres çubuğuna ” http://uyg.sgk.gov.tr/EMEKTARWEB/hakKazanma.do ” girerek arama motorunda aratınız. Arama sonucu karşınıza ” Ne Zaman Emekli Olabilirim? ” başlıklı bir sayfa gelecektir. Burada ” Emeklilik Bilgilerinizi Giriniz ” kategorisinde yer alan Emeklilik Türü kısmına Tam veya Kısmi seçeneklerden birini işaretlemelisiniz.

Bağkur gün sayınızı bilmiyorsanız lütfen öğrenmek için burayı Tıklayınız.

Ardından cinsiyet bölümünde seçim yapıp, doğum tarihinizi gün, ay ve yıl olarak giriniz. İkinci kategori olarak ” Özel Durum Bilgileriniz Varsa Giriniz ” bölümünde ” Maluliyet Var mı? ” sorusuna evet ya da hayır olarak cevap veriniz. Ardından varsa Maluliyet derecesini belirtip, Erken yaşlanma durumunuzu da girerek, Malul çocuğunuzun olup olmadığı ya da yurt dışı borçlanması seçeneklerinden size uygun olanı seçerek ” TAMAM ” butonuna basmanız, bağkur emeklilik sorgulamanız için yeterli olacaktır.

Bağkur çalışanı olarak emekliliğinizi hesaplamak istiyorsanız, http://uyg.sgk.gov.tr/EMEKTARWEB/hakKazanma.do adresinden bu saydığım adımları izleyerek uygulayabilirsiniz.

4B BAĞKUR EMEKLİLİK SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ.

  15 Şubat 2015 - 21:20
  Dilan

  Bağkur emeklilik sorgulaması yapmak istedim fakat bir kaç bilgide bi problem yaşadım hizmet yılınız diyor onu bulamadım yardımcı olursanız sevinirim.

  23 Haziran 2015 - 07:40
  bahattin topçu

  emekli maaşim nekadardir

  15 Nisan 2016 - 22:08
  BAHATTİN

  BORCUMU BİLMEK İSTYORM

  17 Nisan 2016 - 20:21
  süleyman kurt

  Bağkur emeklilik hesaplaması yaptım teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir