Bağkur Hizmet Dökümü Sorgulama

4b Bagkur hizmet dökümü sorgulama

Bağkur aynı Ssk gibi bir sağlık hizmeti ve emekli olmanızın önünü açan devlet kurumudur. 2 tane bu şekilde çalışan kurumunuzun olması ise, zamanında farklı avantajların yer almasından ötürü, kişilere seçme özgürlüğünün verilmesi olarak yazılabilir. Ortak nokta ise, devlet ve özel hastanelerinden faydalanmak, sağlık hizmetlerini almak, ilaç, doktor ve bakım giderlerinizin, devletin elini ile karşılanması gibi ayrıcalıkların dışında, belli bir yaşa kadar ailenizde yer alan çocuklarınız için hastane giderlerinin karşılanması gibi pek ok fırsatlarla dolu olduğunu biliyorsunuz. Bugünkü konumuz ise Bağkur hizmet dökümü sorgulama işleminin nasıl yapılabileceği konusudur. İsterseniz hemen net bir şekilde sizlerle tüm detayları paylaşalım.

Bağkur Hizmet Dökümü Sorgulama Nasıl Yapılır?

İşlemleri yapabilmek için gerekli olan sadece T.C. kimliğinizde yazılı birkaç rakamı girmek olarak tanımlayabiliriz. Hangilerinin olduğunu da eklemek de fayda var. T.C. kimlik numaranız, nüfusa kayıtlı olduğunuz ile, cilt no ve aile sıra no bilgileri Bağkur tarafından sizlere sunulan sorgulama ekranına giriyorsunuz. Karşınıza çok detaylı bilgilerden oluşan yazılar ve satırlar çıkıyor. Bunları dikkatlice incelemenizi ve eğer size pek anlaşılır gelmiyorsa, bir tanıdığınızdan mutlaka yardım almanızı öneriyoruz. Örneğin 1980 yılında mı işe başladınız. O zamanki tarihlerden itibaren günümüze kadar geçen periyotta, ne kadar sigorta priminiz ödendi, toplam kaç gün olarak tanımlanmış, hangi kurumda ne zaman işe başladınız ve ne zaman bıraktığınız gibi tüm detaylara ulaşabilirsiniz. E devlet şifresini PTT merkezlerinden temin etmeniz konusunda ise, sadece bu konuda değil, her geçen gün sorgulama ve iletişim servisleri artan, diğer devletin kurumları ile de etkileşime geçebilir, önerilerinizi, şikayetlerinizi ve daha farklı hizmetleri internet aracılığı ile kurumlara gitmeden yapmanız mümkündür.

Hizmet Dökümü Bilgisinin Bilinmesinde Ne Avantaj Var?

Bağkur hizmet dökümü sorgulama servisinden faydalanmanızın avantajlı tarafı şudur: ilk önce emeklilik ve ailenizin sağlık alanındaki hizmetlerinin devamlılığı açısından takip edilmesi gerekli. Hangimiz, çocuklarımızın hastalandığı zaman, sigortalı olmadığı için cebimizden ekstra para vermek koşulu ile tedavi edilmesinden razı? Diğer konu ise emekliliğinizi elde etmeniz için devletin tanımış olduğu minimum prim gün ödeme ve emeklilik yaşını doldurmuş olmanızın tamamlanmasıdır. Tüm bunlar sizler için önemli ise her ay mutlaka kontrolleri yapın ve hizmet dökümünüzü sorgularken, kurum hakkında farklı bazı hizmetleri de göz geçirmenizi öneriyoruz.

  13 Eylül 2014 - 20:44
  menteşe ışık

  bağkur döküm

  18 Kasım 2014 - 15:59
  MUSTAFA SALMAN

  ben 2000 yılından beri çifçilik yapıyorum başka biyerlere kayıtım yok bundan faydalanabilir miyim?pancar ekmedim ve haşhaş ekmedim bana yardımcı olur musunuz bu konuda çifçilik bağkurundan emekli olabilir miyim yaşım 1944 doğumluyum (70 yaşındayım)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir