Bağkur Sorgulama

E Devlet Şifresiz Bağkur Sorgulama

Bağkur 1971 yılında kurulmuş 2006 tarihinde ise SGK ya devrolmuştur. Bağ-Kur, kapsamına aldığı sigortalılarına sigorta kollarından olan malüllük, yaşlılık, ölüm ve sağlık sigortası yardımı yapmakta, cenaze masrafları karşılığı toptan ödeme ve sosyal yardım zammı vermektedir. Bağ-Kur mevzuatına göre sigorta piriminin ve aylıklarının hesaplanmasına esas teşkil eden 24 gelir basamağı vardır. Bununla ilgili gösterge tutarı 360’tan başlayıp 4020’de biten basamak göstergelerinin, her yıl bütçe kanunuyla belirlenmekte olan katsayı ile çarpılması sonucu bulunmaktadır. Sigortalının seçtiği gelir basamağı üzerinden % 20 oranında malüllük, yaşlılık ve ölüm sigortası ve % 12 oranında sağlık sigortası primleri aylık olarak alınmaktadır. Sigortalıdan ilk girişte bir defaya mahsus olmak üzere seçtiği gelir basamağının % 25’i oranında giriş keseneği alınmakta ve bu da kanunla belirlenmektedir.

Bağkur sorgulama ise SGK’nın resmi web sitesinden ücretsiz bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir. Bağkur sorgulama için TC Kimlik Numarası, Nüfusa Kayıtlı Olduğunuz İl, Cilt No, Doğum Tarihi gibi bilgileri doğru bir şekilde girerek açılacak sayfada 4b kısmındaki linklerden bağkur hizmet dökümü sorgulama işlemlerini yapabilirsiniz.

Bağkur Hizmet Dökümü Sorgulama

Bağkur hizmet dökümü sorgulama için SGK nın resmi internet sayfasında TC Kimlik Numarası, Nüfusa Kayıtlı Olduğunuz İl, Cilt No ve Doğum Tarihi gibi bilgileri girerek gelecek olan sayfada Hizmet Bilgisi 4b linkine tıklayarak Bağkur hizmet dökümü sorgusunu kolayca yapabilirsiniz. Ayrıca e-devlet şifresi ile de Bağkur hizmet dökümü sorgulamanız mümkündür.

Bağkur Sicil Numarası Sorgulama

Bağkur sicil no sorgulaması için SGK nın resmi internet sitesinde gerekli sayfası açarak, TC Kimlik Numarası, Nüfusa Kayıtlı Olduğunuz İl, Cilt No ve Doğum Tarihi bilgilerinizi doğru bir şekilde girerek açılacak sayfada Tescil Kaydı Tespiti 4b linkine tıklayarak Bağkur sicil no sorgulaması işlemini kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Türkiye’de Milyonlarca kişinin işlem yaptığı Bağkur ile ilgili gerekli tüm bilgileri edinmek için bulunduğunuz ildeki Sosyal güvenlik Kurumu Merkezi ne gidebilirsiniz. Bağkur sorgulama işlemleri için sizlere lazım olan bilgileri edinebilmeniz yukarıda belirtilen yöntemler ile zahmet çekmeden oturduğunuz yerden mümkün olmaktadır.

Bağkur Sorgulama için TIKLAYINIZ…

  19 Eylül 2014 - 20:03
  yusuf

  Bağkur sorgulama yusuf coskun

  1 Ekim 2014 - 18:04
  mehmet akif günel

  bağkur hizmet dökümü için bağkur sorgulayı tıkladıktan sonra yönlendirilen bilgileri nüfus cüzdanımdan bakarak yazmama rağmen böyle bir kayıt yok ibaresi ile karşılaşıyorum nasıl bilgi almam gerekiyor sorgulamayı nasıl yapmalıyım.

   2 Ekim 2014 - 10:53
   necmettin77

   Mehmet Akif bey en yakın sgk il müdürlüğüne başvuruda bulunursanız sebebini öğenebilirsiniz

  31 Ekim 2014 - 00:09
  hasan solak

  rizeden tarim bagkurumu neden ogrenemiyom 2012 de kapatmi;lar 37 bin tl odersen emeklisin diyorlar ben kocaelinde yasiyom dosyamida gindermiyorlar kendim alcakmisim bu nasil sistem

  5 Ocak 2015 - 17:58
  Halil Çolak

  12 Kasım 2014 te torba yasadan faydalanmak için, 16 032 315 kayıt no ile başvurdum. Sonuç belli oldu mu?

  20 Mart 2015 - 21:00
  kıymet kuş

  tekele tütün yatırdık kaydımızı öğrenebilirmiyiz

  13 Nisan 2015 - 13:23
  suat ergin

  babam 01 01 1959 doğumlu tarım bağkur girişi 04 01 1995 bitiş tarihi 26 01 2015 pirim yetermi ve nezaman emekli olur teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir