Bimer Şikayet Başvurusu

Bimer şikayet başvurusu ve başvuru sonucu sorgulama

Son yıllarda tüm vatandaşların sesini ve şikayetini dile getirdiği bir platform var. Bu platform kısaca BİMER olarak adlandırılıyor. Bu sayede herkes devlete iletmek istediği bir noktayı çok kolay bir şekilde aktarabiliyor.

BİMER Yeni Başvuru Nasıl ve Nerden YAPILIR ?

Öncelikle bunun için e-devlet şifreniz olması gerekiyor. Bu şifre ile gireceğiz internet sitesinde ilgili sayfaya girerek BİMER şikayet başvurusu işleminizi rahatlıkla yapabilirsiniz.

Bir vatandaş olarak herhangi bir haksızlık veya yanlış tespit ettiğinizde bunu BİMER yeni başvuru sayesinde rahatlıkla devletin ilgili makamlarına iletebilirsiniz. Bu sayede tespit ettiğiniz durumlardan devleti haberdar etmiş olursunuz. Devlet haberi olmadığı bir olaya müdahale edemez. Gereğini yapabilmesi için öncelikle haberinin olması gerekir.

BİMER başvuru ile işlemi tüm vatandaşların hakkıdır ve bu hakkı sonuna kadar kullanabilirler. Bir sorun olduğunda, bir haksızlık olduğunda yetkili makamların bunu bilmesi gerekir. Bunu bilmiyorlarsa nasıl müdahale edebilirler?

BİMER herkesin sesi durumundadır. Ulaşılamayan kimse duymayan makam kalmaması için geliştirilmiş bir sistemdir. Bu sayede son yıllarda ülkemizde birçok sorun devlet vasıtasıyla çözülmüştür. Gereken en güzel şekilde yapılmıştır.

Bimer Şikayet Başvurusu için e-devlet şifrenizi kullanarak sisteme giriş yapacaksınız ve gereken yerler istediğiniz her şeyi iletebileceksiniz. Kullanması ve yazması son derece basit bir sayfa. Yeter ki siz duyarsız kalmayın ve bunu gerekli yerlere duyurmak isteyin.

Eskiden olduğu gibi sessiz ve içine kapalı bir toplum olmak yerine gördüğü sorunları aktaran ve duyuran bir toplum olmak gelişmenin bir gereğidir. Şayet bunu kullanmaz ve duyurmazsak olduğumuz yerde saymaya devam ederiz. BİMER yeni başvuru sayesinde şahit olduğumuz tüm sorunları devletin en yetkili mercilerine aktarabiliriz. Bu sayede sorunlara müdahale edilmesini sağlayabiliriz. Bunu yapmaz isek vatandaşlık görevimizi yerine getirmemiş oluruz.

Etrafımızda yaşananlara duyarsız kalmayalım ve gerekeni gereken yerlere aktaralım diye oluşturulan bu sistem son derece faydalıdır. Bu sistem ülkenin gelişimi ve demokrasisi için son derece faydalıdır. Yeter ki bizler kullanalım.  Bu gücü kullanalım ve vatandaşlık görevimizi yerine getirelim.

E Devlet Şifresiz Bimer Şikayet Başvurusu için TIKLAYINIZ..

  13 Eylül 2014 - 13:07
  ADİL ÖZTÜRK

  sAYIN EFENDİM MALÜLEN EMEKLİ OLDUM 2010 YILINDA KALP KAPAKLARIM AVURT/MİTRAR DEĞİŞTİ KIRONİK HİPER TANSİYON PİSİKRATİS BOZUKLUĞU GİBİ HASTALIĞIMVAR EFENDİM EVİMYOK MADURUM BAKMAKLA YÜKÜNLÜ OLDUĞUM EŞİM KIZIMDA BOŞANIYOR GEÇİMSİZLİK BİRDE LİSE 3ÇE GİDEN KIZIM KIREDİ ÇEKEMEYORUM BANKADAN ENSON ÇALİŞTIĞIM ŞİRKET ULU İNŞAAT BENİM ÜZERİMDEN 2008 YILINDA 1000TL HESBİBİ VE 400TL DE İŞBANK BUNLARI ÖDEMEDEN GİTMİŞ AYRICA 2001DE ASYA BANK DAN BİLDİRİ GELDİ KART KULLANASIYMIŞIM HATIRLAMIYOM BİLE SAYIN EFENDİM SİÇİLLERİMİN KALMASINI RİCA.EDİ 0/85RAPORULUYUM COK PERİŞANIM KIREDİ ÇEKİP EŞİM VE 2KIZIMA SICAK BİR YUVA ALMAK İSTİYORUM MAYIŞIMI HALK BANDAN ALIRIM 1069TL ŞÜKÜRLER OLSUN ALLAHIMA NEOLUR 10 YIL GEÇMİŞ ASYABANK 13 YIL SONRA BİLDİRİ GÖNDERİYOR SİÇİLLERİMİN AFFINI İSTİYORUM SAYIN EFENDİM ALLAH RIZASI İÇİN YARDIM EDİN KİRALARDAN KURTULUYUM BÜYÜK KIZIMIN BOŞANMASIDA YIKTI BENİ COK HASTAYIM EŞİMDE YARIM ALLAH RIZASI İÇİN YARDIM EDİN 10 YIL SONRAKİ KIREDİ KARTI BORÇUMUN OLMASI NEDENİYLE KIREDİ ÇEKEMİYORUM NE OLUR YARDIM EDİN KIREDİ ÇEKİP BENİMDE BİR SIÇAK YUVAM OLSUN SİÇİLLERİMİN KALKMASINI SAYGILARIMLA ARZ EDERİM ADİL ÖZTÜRK İÇERİ CUMRA BELDESİ ŞEHİT BÜLENT AYTEN CAD.NO.36/KONYA/İÇERİCUMRA

  17 Eylül 2014 - 20:07
  elif savci

  Merhaba ben malatyadan yazıyorum ben özel sektörde askeri ücretle calisiyorum 3.5 yasinda bir oğlum var krese gonderemiyorum devlet okulunda yarim gün kalan zamanda benim çocuğum evde yanliz çok zor durumdayim bakacak kimsem yok devlet okullarininda tam gün olmasini rica ediyorum

  1 Ocak 2015 - 14:28
  arif çarkcı

  üç çocuğum vardı. Birini okutup insan gibi insan yetiştirdim.
  üçüncüsünden vaz geçtim okutmayı karnını doyurabilirsem yeter diyorum.
  ikinci kızım yıldız teknik üniversitesi son sınıfta,Geçen senede size yazmıştım aynı şikayetimi.Bana yanlış yazılmış istekleriniz denilmişti sizin istediğiniz gibi müracaatta bulunduk ama yine olmadı. Bu güne kadar ne bir burs nede öğrenim kredisi alabildi benim kızım. Nedenini bir türlü öğrenemiyorum.ben emekli bir insanım son yedi sekiz yılda satacak hiçbir şeyim kalmadı üniversiteye giden kızıma günlük 5 tl harçlık veremez oldum. Dürüst yaşamanın bedeli bu olmamalı.
  Hep ÜÇ VEYA FAZLA ÇOCUK YAPILMASI DEVLET TARAFINDAN TEŞVİK EDİLİYOR, Bu gidişte üçüncü çocuğumu devletin neresine teslim etmemi istersiniz lütfen bunu bana bildirin bari. İnsanlar çocuklarını kedisdi ölünce perişan olmasınlar diye önce ailesini öldürüp sonra intihar ediyorlar, sonum onlar gibi olacak diye korkuyorum.
  ben öyle öğrenciler biliyorum ki aile durumları benden yüz kat daha iyi ama onlar hem burs alıyor hemde kredi. Benim kızımz devlet bir kredi verse çökecekmi. 42 yıl önce sattığım bir motosikletin vergilerini benden alan devlet okuyan bir insana yardımcı olmuyor ben artık bu devlete diyecek söz bulamıyorum. Bari bana bir iş verinde kızımın son sınıfını bitirmesine yardımcı olayım.
  Not.Ne iş olsa yaparım. masrafı az olur diye küçük bir kasabaya yerleşti.

  17 Ocak 2015 - 23:47
  anL

  Üniversite hocalarını şikayet ediyorlar birşey olmuyor merak eden varsa 😀

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir