BİMER Şikayet Sorgulama

Başbakanlık Bimer şikayet sorgulama

BİMER, bilişim ve iletişim teknolojileri kullanılarak hayata geçirilen bir halkla ilişkiler uygulamasıdır. İyi ve sağlıklı işleyen bir halkla ilişkiler uygulaması için günümüz iletişim teknolojilerinin kullanılması bir zorunluluk haline gelmiştir. BİMER ile oluşturulan sistem sayesinde vatandaş ile devlet arasındaki iletişim kanallarının tümü açık tutularak müracaatların her zaman ve her yerden yapılabilmesi yanı sıra, müracaatlara cevapların da hızlı, etkin ve daha ekonomik bir şekilde verilebilmesi sağlanmıştır. Bilgi Edinme Hakkı Kanunu, Dilekçe Hakkının Kullanılması Hakkındaki Kanun, Kamu Görevlileri Etik Kurulu’na yapılacak müracaatlar ile İnsan Hakları İhlallerine ilişkin müracaatlar BİMER’ e yapılabilmektedir. BİMER uygulaması bir yazılım ile web üzerinden yürütüldüğü için yurdumuzun en ücra köşesinden yapılan müracaat ve bu müracaata ilişkin yapılan işlemler Başbakanlık’tan kolay bir şekilde koordine ve takip edilebilmektedir.

BİMER çerçevesinde kaymakamlıklar, valilikler ve bakanlıklarımızda halkla ilişkiler müracaat büroları kurulmuştur . Vatandaşlar bu bürolara şahsen gelerek müracaatta bulunabilmektedirler. BİMER uygulaması için Türkiye genelinde “Alo150” numarası açılmıştır. Vatandaşlar bu numaradan BİMER’ e ulaşabilirler. BİMER’e web üzerinden Başbakanlık resmi sitesinden de ulaşmak mümkündür. Tüm bunların yanında mektup yolula da müracaat yapılabilmektedir.

BİMER şikayet sorgulama için de kaymakamlıklar, valilikler ya da ilgili bakanlıklarda kurulan halkla ilişkiler bürosuna başvurulabilir. BİMER şikayet sorgulama için bir diğer yöntem ise Başbakanlık resmi sitesinden ilgili sayfada gerekli bilgilerin eksiksiz bir şekilde doldurulmasıdır. Bu yöntemlerle birlikte BİMER şikayet durumunuzun ne olduğunu rahatlıkla öğrenebilirsiniz.

BİMER Uygulaması Çalışma Şekli

BİMER sistemde Valilik ve Valilik kapsamındaki Kaymakamlık, İl Müdürlüğü ve Bölge Müdürlükleri ile Bakanlıklar’ın Merkez Teşkilatı, Genel Müdürlük, Müstakil Daire Başkanlığı ve yine Bakanlıklar’ın bağlı, ilgili ve ilişkili kamu kurum ve kuruluşlarına kullanıcı adı ve sisteme giriş şifresi tahsis edilmiştir. Tüm kullanıcılar her gün kullanıcı adı ve şifresi ile BİMER programına girer ve o gün kendisine gelen müracaatları cevaplandırır. Her ay Valilik ve Bakanlıklara yapılan müracaatların sayıları, konuları, müracaatların ne kadarının olumlu, ne kadarının olumsuz cevaplandığı ve müracaatların cevaplandırılma süresi sistem tarafından rapor haline getirilmektedir.

Bimer Şikayet Sorgulama için TIKLAYINIZ.

  13 Eylül 2014 - 22:02
  müslüm varol

  sayın başkanım okul servisleri kaldırılıyormuş bu konudan sizden yardım bekliyorum kensel dönüşüm yüzünden evlerimiz yıkıldı yunus emre ilkokula giden kızım var ben esenler yüzyılda oturuyoruz madi ve manevim yok sizlerden servislerin yeniden devamını rica ediyorum yardımcı olusanız sevinirim saygılar tekürler

  15 Eylül 2014 - 18:09
  adem

  kayseri de ikametkah etmekteyim 6 aydır iş aramaktayım.vali yardımcımıza Memeh Beye en az 4 sefer çıkarak iş istemiştim ama hiç kimse ilgilenmediğinden dolayı ne yapacağımı şaşırdım.Tekrar valiliğe çıkaraktan okullardan herhangi birine hademe olarak yönlendirmelerini istedim ama ilgilenmeyince ben tekrar işçi bulma kurumuna giderek Ahmet beyle görüştüm bana hep söyledikleri 3-5 gün içinde haber vereceğiz diyerekten geriye gönderdiler.Evliyim 1TANE BEBEĞİM var zordayım zorda olduğumdan dolayı ne yapacağımı şaşırdım.Cevabını beklemekteyim.Ben sizden çözüm yolu istiyorum %87 özürlü olaraktan her hangi bir yerden iş istemekteyim.

  16 Eylül 2014 - 19:07
  mediha demir

  Merhaba ben 54 yasinda bi ev hanimiyim. 94 yasindaki anneme bakmakla mukellefim annem yasi sebebiyle gorme engeli var. Yaklasik 3-4 ay once yaslilik maasi basvurusunda bulunduk ama gariptirki konya beyhekim devlet hastenesinin heyeti annemin yeteri kadar kor olmadigi kanaatine vardi. Annem yalniz yasayamiyo yemek yeme ve tuvalet ihtiyaclsrini ben olmadan gideremiyo. Bende anneme bakmadan once cocuk bakiyordum ve gecimimi boyle sagliyordum. Esiminde emekli maasi ipotekli oldugu icin baska gecim kaynagimizda yok. Oglumun evinde oturuyorum.annemin 15 donumluk kurak ekilip bicilmeyen bi tarlasi var ama kimseye faydasi yok. Lutfen yetkklilere sesleniyprum annemi birakamiyorum maddi durumumuz kotu oldugu icin gecinemiyoruz lutfen yardim edin muskul durumdayim. Anneme bakmak zorunda oldugum icin calisamiyorum yardiminizi bekliyorum lutfen yardim edin

  1 Kasım 2014 - 15:36
  ibrahim

  ozel guvenlık belgem var sılahlı ıs kur dahı her yere muracat ettım sonuc alamadım lutfen yardımcı olunuz

  4 Mart 2015 - 15:18
  huseyin bolukbas

  Samsun ilk adım övgüsokak ziya apt no 9 daire 16 da ki bbinanınarka cephesine imar ve proje harici pencere açılmaktadır uygulamanın durdurulması için gereğini emir ve musaadelerinize arzedrtim

  21 Mart 2015 - 05:28
  murat

  Ben elaziğ aricak ilce jandarmada gorev yapmaktayim burasi dogu olarak gozuken il verdikleri magaş 100tl olarak

  10 Temmuz 2015 - 14:50
  Vecdiye Türkşen

  1951 Isparta doğumluyum. Ankara’da ikamet ediyorum.Sağlık bakanlığından emekli(2002) memurum (22 yıllık. AÖF 2 yıllık mezunum) 1.350 tl. maaşım var.
  Dulum bir göz odada kirada 400 tl (merkezi sistem yakıt içinde)oturuyorum. İnanın geçinmek mümkün değil.
  Babam 1963 yılında vefat etti. Maaşını alıyordum ama 1971 de işe girince kestiler. Çalışıyorum diye evlilik ikramiyesi bile alamadım. 1972 de evlenmiştim.

  Şimdi aldığım duyumlar doğrultusunda babamdan maaş bağlanabiliyormuş.

  Lütfen beni bilgilendirir misiniz. LÜTFEN.

   11 Temmuz 2015 - 00:24
   necmettin77

   Vecdiye Türkşen hanım resmi işlemlerinizi malesef sitemizden yapamazsınız. Sitemizin hiç bir devlet kurum ve kuruluşu ile alakası yoktur. Yazımızın altında bulunan linki tıklayarak BİMER ŞİKAYET işlemlerinizi gerçekleştirebiliriniz.

  10 Mart 2016 - 19:23
  mücella develi

  ben kayseri yahyalıdan yakalama ve haciz kaldırmış oldugum 38 bg076plaka naci kılınc adına kayıtlıdır kayseri develi ilce amirligi bu konuyla ilgilenmemektedir gereginin yapılmasını istiyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir