Bimer’e Şikayet Nasıl Yazılır? Bimer Şikayet Formu

E Devlet - 07.02.2017 -


Bimer’e şikayet nasıl yazılır? Bimer şikayet formu. Bimer’e şikayet yazmak istiyorum, nasıl yazarım? Bimer’e şikayet etmek istiyorum, nasıl ederim? Bimer’e şikayet nasıl yapılır? İnternetten E-Devlet şifresi ile, telefonla, posta yolu ile ve bizzat Bimer Şikayeti Yapma.

BİMER (başbakanlık iletişim merkezi)

BİMER ‘in açılımı başbakanlık iletişim merkezidir. BİMER uygulaması şirkelerin halka ilişkiler bölümünün bir üst düzeyi gibi düşünülebilir Şöyle ki ; BİMER , Başbakanlık biriminin Halkla İletişim uygulamasıdır. Bİmer ile bizler taleplerimizi ,görüşlerimizi , ihbarlarımızı , şikayetlerimizi devlete Bildirebiliyoruz.
Devletin vatandaşların kullanımına sunduğu sistem ile anayasal haklar arasında yer alan dilekçe ,bilgi edinme hakları ,vatandaş odaklı etkinlik ve platform oluşturma hizmetleri sağlanmaktadır. BİMER sistemi nasıl çalışır ,nasıl başvuru yapılır sorusunun cevabını yazımızın devamında yer almaktadır.

BİMER ‘e Başvuru Nasıl Yapılır?

4 farklı iletişim şekli mevcuttur.Kullanıcı tercihine göre biri şeçilip başvuru , şikayet veya görüşlerinizi Bİmer kanalıyla yetkili makamlara iletebilirsiniz. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, mavi kartlılar ve karşılıklılık esası gözetilmek koşuluyla Türkiyede ikamet eden yabancılar; telefon, internet, şahsen, mektup veya faks ile BİMERe başvuruda bulunabilir.

BİMER ‘e internetten Kolay Başvuru Nasıl Yapılır?

BİMER sistemine internetten erişim için e-devlet kanalını kullanabilir. Yada Bİmerin kendi internet web sayfasına girip kimlik doğrulaması ön adımını tamamlayarak şikayetlerini bildirebilirler. KİMlik doğrulaması ;T.C. Kimlik Numarası, ad-soyad, anne kızlık soyadı ve cep telefonunun doğru yazılması gerekmektedir. Cep telefonuna gelen doğrulama kodu ile başvuru ekranına giriş yapılabilir. Bu bilgilerin yanı sıra iletişim bilgilerinin eksiksiz; başvuru metninin de kısa ve anlaşılır yazıldığından emin olunmalısınız. Kimlik doğrulama sırasında Cep telefonuna gelen onay koduyla birlikte annenizin kızlık soyadının ilk ve son harfleri kullanılır. Kimlik doğrulaması sonunda siteme girmiş bulunmaktasınız ve artık talep , istek ,şikayetlerinizi iletebilirsiniz.

Bimere Telefonla Şikayet Nasıl Yapılır?

ALO 150 başbakanlık iletişim merkezi ‘BİMER ’hattıdır. BU numarayı tuşlayarak gerekli taleplerinizi iletebilirsiniz.

Posta Yolu İle Bimere Şikayet Nasıl Yapılır?
BİMER başvurusu posta ile verilen adrese bir dilekçe ile yazılabilir: Başbakanlık Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı Merkez Bina B.Blok P.K.:06640 Kızılay / Ankara. Kaymakamlıklarımız, Valiliklerimiz, Başbakanlık ile tüm Bakanlıklarımızdaki Halkla İlişkiler Bürolarına mektupla müracaat edebilirsiniz.

Bizzat Bimer Şikayeti Nasıl Yapılır?

Talebini veya şikayetini şahsen yapmak isteyen vatandaş Başbakanlık Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı’na ziyarette bulunabilirler. Başbakanlık Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı Ankara ilinde yer alan adrese gidebilir. Adresi : T.C. Başbakanlık Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı Kızılay Ek Bina B.Blok P.K.:06640 Kızılay/Ankara

BİMER ‘de adres bilgilerinde değişiklik yapılabilir mi?
İlk kayıt esnasında MERNİS veri tabanından çekilen adres bilgilerinin yerine istenildiği takdirde “nüfusta yer alan adresimi kullanmak istemiyorum” seçeneği ile farklı bir adres, iletişim adresi olarak belirlenebilir.

BİMER ‘ e şikayet başvurusunda bilgilerim gizli kalır mı?

ELbette . Devlet bu bilgilerim gizli kalması talebiniz üzerine , önce başvurunun türünü İHBAR olarak belirler . ^Bilgilerim gizlensin ^ butonuna basarak kimlik bilgileriniz gizlenmiş olur. Başvurunun cevabı, kimlik bilgileri gizli dahi olsa ilgili kurumlarca başvuranın e-posta adresine iletilebilmektedir.

BİMER Başvuru Cevabı
Bimer başvurusu yapmanızın ardından en çok 30 gün içinde cevap verilir. Bilgi Edinme Hakkı Kanununa göre yapılan başvurularda ise bu süre 15 iş günü olarak belirlenmiştir.

  15 Mayıs 2017 - 14:52
  FİLİZ GÜNDÜZ

  EMEKLİ SANDIGI EMEKLISIYIM MAAŞIMDAN 224.37.-TL KESİNTİ YAPILMISTIR.170İ ARADIM .YERSİZ ÖDEME KİŞİSEL BORÇ DENİYOR BU NEDEMEK BİR EMEKLİ İÇİN BU MEBLAG ÇOK FAZLA HEPMİ KESİLECEK NEDEN KESİLİYOR MAGDURİYETİMİN GİDERİLMESİNİ ARZ EDERİM.SAYGILARIMLA

  26 Haziran 2017 - 09:24
  Duran AYGÜLTELİ

  ŞEHİTLERİMİZİN cenazelerine BUHARİZADE MUSTAFA ITRİ’ nin SALAVATI ŞERİFE’ SİNİN söylenmesini, diğer cenaze marşının iptal edilmesini ARZEDERİM. 26.06.2017.

  28 Temmuz 2017 - 14:40
  Muazzez yigit

  Slm ben istanbul catalcada oturuyorum devlete ve saglik bakanligina sesleniyorum lutfen catalca devlet hadtanesine bir el atin temizlik sifir hastalara iyi davranilmiyor calisanlar hastalari dinlemiyor yazik bu kadar para harcanip bir hastane yapildi ama dogru durust bir doktor yok doktorlar oturdugu yerden kalkmiyor benim gibi cok insan var memnun olmayan lutfen ilginizi bekliyoruz

  16 Ağustos 2017 - 21:16
  Mustafa Kurtuluş

  Bünyan Kayseri salikmah Yavuzselim mahallesi yol güzergahı çamurdan geçilmiyor buna bir çare Ulaşım sıkıntılı Kayseri Bünyan ulaşımda tek olarak taşımacılık yapılıyor buna bir çare ücret taşımacılıkta Çok pahalı 4 TL ye ulaşımın olur 40 km mesafe resmi tatiller neden özel sektörlerde çalışana olmuyor İş yerleri neden denetleniyor iş güvenlik sadece aydan aya aidat almak için mi var Ben 1800 TL maaş alan biriyim SSK askeri ücretle yatıyor ve buna ben birşey yapamıyorum neden işten çıkarılma korkusu var C.E.M neden SSK satılmıyor bizler 5 çalışan 1 gün okula gidenlerdik bizleri zengin iş adamlarından karına şimdi Suriyelilere yapılan gibi bedava işçi olarak mı dundunuz bu nasıl bir sosyal devlet işçinin hiç bir yerde haki neden atan motor yoksa vurun abalinin sırtına kanunu devami ediyor halka seçimden seçime oy içinmiş ihtiyaç duyuluyor ben her zaman devletime güvenen biri olarak çok üzülüyorum benim ve benim gibilerin yarın için iş kaygısı olmasın işveren çıkartıyorum dese elden birşey gelmiyor neresi hak kanun çıkarmayın kanunu uygulayın hergele kafasına göre değil tuzue göre yasalar yapsın birde memurdan İşçi veya Çalışma ve Sosyal güvenlik Bakanı olmasın Bakan Halkın içinden Çalışan İşçinin Çalışanın halini anlasın Faruk Çelik gibi Mehmet Müezzinoğlu yeni bakan bir bayan ismi aklıma gelmedi ama olmaz bunlar yapamıyorlar yapamazlar mazlumun halini mazlum anlar daha söylenecek vede yazacak çok şeyim var ama bir faydası olacağını sanmıyorum Halkını sar sor kötü ama madur etme edersen madur olursun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir