Bireysel Emeklilik Devlet Katkısı Kullanımı

Bireysel emeklilik sistemi e-devlet katkısı kullanım ve limitler hakkında:Bireysel emeklilik, mevcut kişinin sosyal güvenlik ile bağlantılı bir şekilde kurulmuştur.Bireysel emeklilik sisteminin temel amacı kişi veya kişilerin hayatları boyunca yaptıkları tasarrufların sonucu dur.Belirli bir yaşlarına geldiklerinde emekli olup geçirdikleri zaman sürecinde tazminat olarak yüklü bir şekilde para aldıkları bir sistemdir.Emekli yaşına gelen kişiler zaten belirli bir yaşı doldurmuş olan kişilerdir.Bireysel emeklilik gönüllü istege bağlı olarak zorunlu bir sistem değildir.BES insanların ilerde hayatlarını yaşlılık dönemlerinde rahat edebileceklerini sağlayan bir kurumdur.
E devlet üzerinden hizmete giren BES (bireysel emeklilik sistemi) Temmuz 2016 tarihinde sunulup hizmete girildi.

Öncelikle BES sistemi aracılığı ile öncelikle;temel sözleşme bilgilerini,e devlet katkı hesaplaması,limit ve artış bilgilerini hizmetten ulaşabiliriz.

BES e devlet üzerinden sorgulamak için hangi yolları izlenmesi gerekir ?

Sorusuna cevap olarak aşağıdaki görsellerle anlattığımız yolları adımları izleyelim.

Öncelikle Bireysel Emeklilik Gözetim Merkezinden sorgulamak için linke tıklayalım. Sorgulamak için tıkla.

Tıkladıktan sonra ardından hemen aşağıdaki gibi bir ekran gelecektir.

E devlet giriş için T.c kimlik numaranız ve şifrenizi girmeniz gerekmektedir.(E devlet şifresi olmayanlar için E devlet Şifresi nasıl alınır konumuzdan ulaşabilir ler. ) e devlet şifresi nasıl alınır ?

BES

Giriş işlemi yapıldıktan sonra karşınıza BES sorgulama ekranı gelecektir.Sizden tc kimlik bilgileriniz istenecektir.Tüm bilgileri girdikten sonra sorgulama işleminizi çok rahat bir şekilde yapabilirsiniz.

Soru ve görüş bildirmek için lütfen bize ulaşın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir