Çiftlik için kosgeb destek alabilir miyim?

KOSGEB destekleri arasında belki de en çok pay ayrılan devletin desteklemekten en fazla mutluluk duyduğu alanlardan birisidir çiftlikler. Ancak çiftlik kurarken öncelikle amacınız ne olacaktır bunu belirlemelisiniz. Süt mü üreteceksiniz yoksa et mi? Buna karar vermelisiniz, bu işleme karar verdikten sonra şimdi sıra geldi projenizi hazırlamak için bir uzmandan destek almak. Bu konuda mutlaka bir uzmandan destek almanız gerekiyor. Kendi başınıza hazırladığınız projelerde en ince ayrıntıda en ufak bir detayda ciddi şekilde sıkıntılar çıkabilmektedir. Bu yüzden bunları göze alarak destek alabilmeniz için size en iyi şekilde yardımcı olacak bir uzmandan destek almanızda her zaman büyük oranda fayda vardır.

İkinci aşamada zaten girişimcilik sertifikanız ve diğer kriterlerin tam olduğunu varsayıyorum. Proje işlemini hazırladıktan sonra çiftliğinizin nasıl olacağı konusunda en ince ayrıntısına kadar projede bunları belirtmeniz gerekiyor. Bu işlemlerin tümünü başarılı bir şekilde tamamladıktan sonra artık arkanıza yaslanabilirsiniz.

Çünkü bu aşamada artık sizin bir KOSGEB danışmanınız olacak ve KOSGEB danışmanız sizi bu aşamada yönlendirecek ve hangi aşamada neler yapmanız gerektiği konusunda sizleri her zaman bilgilendirerek neler yapmanız gerektiği konusunda fikir verecektir.

KOSGEB danışmanına çekinmeden aklınızdan geçen merak ettiğiniz her şeyi danışabilir sorabilirsiniz, ancak kosgeb danışmanlarının bir sıkıntısı var telefonlara cevap vermiyorlar aşırı yoğunluktan dolayı mutlaka mail ile iletişim kurmak istiyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir