CİMER Nedir? Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi (CİMER) Nasıl Başvuru Yapılır?

CİMER’e yaz. Cumhurbaşkanı’na yaz. Cumhurbaşkanı’na mesaj gönder. Cumhurbaşkanlığı iletişim merkezi.

CİMER Cumhurbaşkanlığı makamı ile halkın her kesiminden insanın doğrudan iletişime geçebilmesini sağlayan bir kurumdur. CİMER kurumu sayesinde halk içinden herhangi bir vatandaş bir sorunun çözümünde tıkandığında CİMER’e dilekçe yazarak Cumhurbaşkanlığı makamına sorununu ulaştırabilir ve konunun çözüme kavuşturulmasını sağlayabilir.

CİMER’e dilekçe yazan insanlar ülke gündemi ile ilgili konularda direkt olarak Cumhurbaşkanı ile muhatap olarak konu ile ilgili olarak ayrıntılı bilgi elde edebilir. Kişiler herhangi bir konuda CİMER’e dilekçe ile başvuru yapabilir. Bu dilekçenin içeriğinde şikâyetin yanı sıra bazı konularda öneriler de olabilir.

CİMER’e Diğer Başvuru Yolları Nelerdir?

İnsanların CİMER’e şikâyetlerini iletebilecekleri birçok yol bulunmaktadır. Dilekçe ile başvurunun yanı sıra insanlar telefon yoluyla, mail yoluyla, posta yoluyla, e- posta yoluyla, faks yoluyla, e devlet şifresi ile resmi CİMER sitesine girerek veya kişiler direkt olarak CİMER binasına giderek şikâyet ve önerilerini Cumhurbaşkanlığı makamına ulaştırabilir.

CİMER’e Gönderilen Şikâyetlere Kaç Günde Dönüş Yapılır?

CİMER’e gönderilen şikâyetlerde ve başvurularda vatandaş ile Cumhurbaşkanlığı makamı bizzat muhatap olur ve vatandaşa konu ile ilgili en yetkili kurumdan bir açıklama yapılır. Vatandaşların CİMER’e başvuru yaptığı tarihten en geç 30 gün içerisinde bir geri dönüş yapılmaktadır. Bu süre sorunun büyüklüğüne ve çözümüne göre daha kısa sürede de olabilir. Özellikle kamu kuruluşlarından kaynaklanan mağduriyet durumları çok kısa bir sürede çözüme kavuşturulmaktadır.

Bu hizmet ile, aşağıdaki formu doldurarak Cumhurbaşkanlığına görüş ve önerilerinizi, istek, şikayet veya ihbar başvurularınızı iletebilirsiniz. Sayın Cumhurbaşkanımıza ilettiğiniz mesajlar dikkatle okunmakta ve değerlendirilmektedir.

e-Devlet üzerinden Cumhurbaşkanı’na yazmak için;

https://www.turkiye.gov.tr/cumhurbaskanina-yazin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir