Çocuk yardımı parası

Çocuk Yardımı. Çocuk Yardımı Parası. Çocuk Parası. Çocuk Parası Ne Kadar?

Çocuk yardımı parası 2018

Devletin son yıllarda çocuk parası adı altında pek çok farklı sosyal proje üzerinden destek verdiğini biliyoruz. Bu uygulamalar ile ülkemizin nüfus konusunda devamlılığının sağlanması amaçlanmaktadır. Çocuk yardımı alan aileler bu konuda devletten destek alarak çocukların ekonomik masrafları üzerinde az da olsa katkı yapmaktadır. Devletin son yıllarda yürüttüğü bu projelerden milyonlarca aile faydalanmış ve faydalanmaya devam etmektedir. Biz bu yazımızda çocuk parasının ne kadar olduğundan bahsedeceğiz. 2018 yılında çocuk parası alabilmek için sigortalı olarak çalışıyor olma durumu aranmıyor yani tüm vatandaşlar kısacası çocuğu olan herkes bu yardımı alabilecek. İlk çocuk için 300 ikinci çocuk için 400 ve üçüncü çocuk için ise 600 TL yardım devlet tarafından ailelere verilecektir.

Bunların dışında sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfı tarafından aylık düzenli olarak yardım da yapılmaktadır. Muhtaç durumda olan aileler belirlenerek kız ve erkek öğrencilere aylık olmak şartı ile 30 ve 35 TL gibi bir para yardımı yapılmaktadır.

İlköğretime devam eden erkek öğrenci için 35 TL kız öğrenci için ise 45 TL yardım yapılırken ortaokula devam eden bir erkek öğrenci için 45 kız öğrenci için ise 55 TL yardım yapılmaktadır. Siz de bu yardımları almak için Sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfına başvuruda bulunabilirsiniz. Bunların dışında devlet eş yardımı adı altında çalışmayan eş için de destek vermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir