Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi.

Genel - 01.02.2017 -
E devlet turkiye.gov.tr girişi

Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi (CİMER)

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı devletin başıdır.
Cumhurbaşkanı Devletin başıdır. Bu sıfatla Türkiye Cumhuriyetini ve Türk Milletinin birliğini temsil eder. Anayasa’nın uygulanmasını, Devlet organlarının düzenli ve uyumlu çalışmasını gözetir. Bu amaçlarla, Cumhurbaşkanı Anayasamızın 101, 102, 103, 104, 105, ve 106. maddelerinde belirtilen görevleri yürütmektedir.

‘CİMER ’ Vatandaşların ,Cumhurbaşkanına ulaşıp sorunlarını öneri istek şikayet taleplerini iletmeleri adına oluşturulan Sistemin adıdır.
Günümüz teknolojisi ile geliştirilip oluşturulan sistem ile vatandaş en kolay şekilde tüm şikayetlerini anında yapabilmektedirler.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi (CİMER) Şikayet Başvurusu

e-Devlet Kapısı Üzerinden Sunulan Hizmet ile cumhurbaşkanlığına yazabilirsiniz. Veya Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığının sitesine girerek yazabilirsiniz.

Cumhurbaşkanına nasıl yazabilirim? Detaylar Neler ?

e-devlet şifresi alarak PTT den e devlete giriş yapabilir ve burdan cumhurbaşkanına bildirim istek şikayette talebinizi iletebilirsiniz. cumhurbaşkanı iletişim merkezine (CİMER) Türkiye Cumhuriyeti Cumhur Başkanlığı www.tccb.gov.tr sitesine girmeleri gerekir. Ardından sitedeki Cumhurbaşkanına Yazın seçeneğine tıklayarak
Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezine erişebilirler. Adınız, Soyadınız ve TC No bilgileri ile sisteme giriş yapılır ve mesajınız iletilir.
Yapmış olduğunuz başvurular 30 gün içerisinde cevaplanmak durumundadır.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Bilgileri Nelerdir?

Aşağıda verilen iletişim bilgilerini de kullanabilirsiniz. Ek olarak cumhurbaşkanının resmi twitter , facebook , instagram , yotube gibi çeşitli hesapları ile de Cumhurbaşkanını takıp edebilirsiniz.

Posta Adresi ; Cumhurbaşkanlığı Külliyesi 06560 BEŞTEPE – ANKARA Santral

Santral ;Tel : 0 (312) 525 55 55

;Faks : 0 (312) 525 58 31

E-Posta ; cumhurbaskanligi@tccb.gov.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir