Diyanet İşleri Açıktan Atama Sınavı(Müezzin-Kayyımlık) Duyurusu

Diyanet Başvuru. Diyanet İş İlanları. Diyanet Kariyer. Diyanet İşe Alım. Diyanet müezzin alımı. Diyanet Müezzin-Kayyımlık. Diyanet İşleri Başkanlığı İş İlanları.

BAŞKANLIK

​D U Y U R U

Başkanlığımız taşra teşkilatında münhal bulunan müezzin-kayyım kadrolarına; 2016 yılı KPSS (B) grubu puan sırası esas alınarak her bir grup için tabloda belirtilen boş kadro sayısının üç (3) katına kadar çağrılacak aday arasından sözlü sınav sonucu başarı sırasına göre “Müezzin- Kayyım”  alınacaktır.
I- BAŞVURU ŞARTLARI

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin (A) bendinde belirtilen şartları taşımak,
Diyanet İşleri Başkanlığı Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği’nin 5 inci maddesinin (b) bendinde belirtilen “Ortak Nitelik” şartını taşımak,
İmam hatip lisesi mezunu veya üstü dini öğrenim düzeyine sahip olmak,
Lisans mezunları için 2016 yılı KPSS (B) grubu KPSSP124; ön lisans mezunları için 2016 yılı KPSS (B) grubu KPSSP123; imam-hatip lisesi mezunları için 2016 yılı KPSS (B) grubu KPSSP122 puan türünden en az 50 (elli) puan almış olmak,
Hafız olmak,
Halen Başkanlığımız teşkilatında kadrolu veya sözleşmeli olarak çalışıyor olmamak,
Müezzin-kayyımlık yapmaya mani bir engeli bulunmamak.
II- BAŞVURU ŞEKLİ, YERİ VE ZAMANI

1. Başvuru şartlarını taşıyan adaylar, 29.12.2017 (08:00) – 15.01.2018 (16:30) tarihlerinde ( https://dibbys.diyanet.gov.tr/IKYS/Sinav/KurumDisi/ ) adresi üzerinden e-başvuru programı aracılığı ile 2017 Yılı Açıktan Atama Sınavı (Müezzin-kayyım) e-başvuru formunu doldurduktan sonra başvurularını onaylatmak üzere istenen belgelerle birlikte herhangi bir il müftülüğüne şahsen müracaat edeceklerdir.

Yurtdışından sınava müracaat edecek adaylar adına istenen belgeleri getirmeleri halinde, üçüncü şahıslar müracaat işlemini yapabileceklerdir.
2. İl müftülüklerindeki DİBBYS (İKYS) sorumluları, adayın e-başvuru formuna girdiği bilgiler ile ibraz ettiği belgelerdeki bilgilerin doğruluğunu tespit ettikten sonra aktivasyon işlemini gerçekleştireceklerdir. Belgeleri eksik olan adayların aktivasyon işlemi yapılmayacaktır.

3. Başkanlığımız ( https://dibbys.diyanet.gov.tr/IKYS/Sinav/KurumDisi/ ) adresi üzerinden e-başvuru formunu doldurmayan veya il müftülüklerinde aktivasyon işlemini yaptırmayan adayların başvuru işilemleri dikkate alınmayacaktır.

4. Müracaatların sona ermesinden sonra adayın başvuru bilgilerinde hangi nedenle olursa olsun kesinlikle değişiklik yapılmayacaktır.

5. Başvuru işlemlerinin hatasız, eksiksiz ve duyuruda belirtilen hususlara uygun olarak yapılmasından adayların kendisi sorumlu olacaktır.

Tüm Detaylar İçin Linke Tıklayınız;

http://www2.diyanet.gov.tr/InsanKaynaklariGenelMudurlugu/Sayfalar/HaberDetay.aspx?rid=339&lst=DuyurularListesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir