E Bordro Sorgulama

E devlet e bordro sorgulama ve maaş öğrenme

Memurların maaşlarını dijital ortamda görüntüleyen ve maaşlarını öğrenmelerini sağlayan sisteme e-bordro sistemi denmektedir. Kamu ve kuruluşlarında çalışan vatandaşlarımız E-Bordro sayesinde maaşlarını kontrol edebilirler. E-Bordro maaş sorgulama sistemini sadece Emekli Sandığına bağlı olan memurlar kullanabilmektedir. E-Bordro alımı, say2000i sisteminde maaş hesaplaması yapılacak olan devlet dairelerinde genel bütçe ile çalışan memurlar için öncelikle açılmıştır. E-bordro maaş sorgulama sistemi 657 Devlet Memurları Kanunu’nun kapsamına girmektedir. E-Bordro maaş sorgulama sistemine ilk girdiğinizde size ait son iki ayın maaş bordroları karşınıza çıkacaktır. E-Bordro maaş sorgulama sistemi bu bordroları size excel dosya formatında sunacaktır. Bu maaş sorgulama sisteminin bu kolaylığı ile bordrolarınız anlaşılır bir şekilde size sunulacaktır.

E Bordro sorgulama uygulamasını internet üzerinden iki farklı yol ile yapabilirsiniz. İki farklı seçenekten birincisi E-Bordro uygulamasının kendi sitesidir. Diğer seçeneğiniz de E-Devlet sistemidir. E-Bordro sisteminin kendi sistemini kullanarak bu işlemi yapmak isterseniz herhangi bir şifreye ihtiyacınız olmayacaktır. E-Devlet sistemini tercih ederseniz bir şifreye ihtiyacınız olacaktır. Bu şifrenin ismi E-Devlet şifresidir. E-Devlet şifrenizi PTT şubesinden alabilirsiniz.

E Bordro sorgulama işlemini gerçekleştirebilmek için TC Kimlik Numaranızı, Memuriyet Sicil Numaranızı, Emekli Sicil Numaranızı doğru bir şekilde girmeniz gerekmektedir. Tüm bilgileri doğru bir şekilde girdiğiniz takdirde yönlendirileceğiniz sayfada son iki ay maaş bilgilerinizi ayrıntılı bir şekilde görmeniz mümkün olacaktır. Genellikle memuriyet sicil numaraları sisteme tanıtılmadığı için eğer girişte sorun yaşarsanız memuriyet sicil no alanına 1 veya 0 girerek denemeniz sorununuzu çözmekte yararlı olacaktır.

Maliye Bakanlığı tarafından hizmete sunulan E-Bordro sistemi ile Emekli Sandığına bağlı olan memurlar diledikleri zaman internet aracılığıyla kolay bir şekilde maaşlarıyla ilgili her türlü ayrıntıyı kolayca öğrenebilirler. Böylece memurlar maaşlarındaki artışları varsa kesintileri rahat bir şekilde görebilirler. -Bordro maaş sorgulama siteminin size ait bu sayfasında şahsınıza ait bilgilerde bir yanlışlık varsa bunun düzeltilmesi gerekmektedir. E-Bordro maaş sorgulama sisteminde size ait olan bu sayfada size ait yanlış bilgilerin düzeltilmesi için Tahakkuk Birimi aracılığıyla Mal Müdürlüğü’ne ya da Muhasebe Müdürlüğü’ne başvuruda bulunmanız gerekmektedir.

E Bordro Sorgulama için TIKLAYINIZ..

  22 Ağustos 2015 - 13:56
  memduh çaklı

  Ebordro sorgulama işlemi yapmak istedim fakat ebordromu alamadım gözükmüyor yardımcı olursanız sevinirim. Ben sağlık bakanlığında çalışıyorum

   22 Ağustos 2015 - 13:58
   necmettin77

   Sayın memduh bey muhasebat.gov.tr adresinden şua an için maliye bakanlığı ve milli eğitim bakanlığına bağlı kurum ve kuruluşlarda çalışan memurlar e-bordro hizmetinden yararlanabilmektedir. Siz çalıştığınız kurum personel işlerinden gerekli olan bilgiyi alabilirsiniz. Teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir