E-devlet Alt-Üst Soy Bilgisi Sorgulama

e-DEVLET SOYAĞACI SORGULAMA NASIL YAPILIR? e-DEVLET SOYAĞACI SORGULAMA NE ZAMAN AÇILACAK? e-Devlet alt-üst soy bilgisi sorgulama

e-devlet alt-üst soy bilgisi hizmete girdiği andan itibaren vatandaşların yoğun talebini oluşturdu. Sistem bu yoğun talepten dolayı daha önce askıya alınmıştı. Bu konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada e-Devlet soyağacı sorgulama hizmeti olan “Alt-Üst Soy Bilgisi” hizmetinin, günlük kota ile hizmet vereceği belirtildi.

Vatandaşların soy bilgisini daha detaylı ve derin bir şekilde görüntüleyebilmesi için oluşturulan Alt-Üst Soy Bilgisi Sorgulama hizmetini kullanmak için ilk olarak birçok kamu ve devlet hizmetinin ücretsiz ve hızlı bir şekilde gerçekleştirildiği e-Devlet sistemine giriş yapmak gerekiyor.

e-Devlet’e giriş yaptıktan sonra ekrana gelen arama kutucuğuna “Alt-Üst Soy Bilgisi” yazmak yeterli olacaktır. Ardından açılan sayfada sistem soy bilginizi hazırlayacak ve bu ekranda biraz beklemeniz gerekecektir.

Ardından ikinci aşamada “Yeni Belge Oluştur” butonuna bastıktan sonra sistem soy bilginiz için belge oluşturmaya başlayacak ve işlem bittiğinde karşınıza sunacaktır.

https://www.turkiye.gov.tr/nvi-alt-ust-soy-bilgisi-sorgulama

  17 Şubat 2018 - 18:28
  Orhan Korkmaz

  alt üst soy bilgisi

  18 Şubat 2018 - 20:35
  Ahmet

  Alt üst soy bilgisi çifte vatandaşlık başvurusu

  12 Mart 2018 - 15:28
  fatma yaşar eroğlu

  alt üst soy bilgieri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir