E Devlet Askerlik Sorgulama

E devlet askerlik sorgulama

E-Devlet, devlet hizmetlerinin kullanıcı ihtiyaçları göz önüne alınarak elektronik ortamda, güvenli, kesintisiz ve hızlı olarak ortak bir nokta üzerinden vatandaşa ulaştırılması amacıyla kullanıma sunulan bir sistemdir. E-Devlet sistemine T.C Kimlik Numarası kullanarak kolayca girmek mümkündür. Siteye PTT’den alınacak şifre ile, Turkcell ve Avea hatta sahip olanlar Mobil İmza ile, smart kart ve okuyucu kullanarak Elektronik İmza sistemi ile ve çipli T.C. Kimlik Kartı ile rahat bir şekilde girilebilmektedir. Bu projenin sağlayıcısı Türksat A.Ş.’dir. Gerekli altyapının kurulması, devlet hizmetlerinde hem bilgi, hem iletişim, hem de kalite standartlarının belirlenmesinde bu kurum sorumludur. turkiye.gov.tr alan adı T.C. Başbakanlık Bilgi İşlem Başkanlığı tarafından 7 Haziran 2001 tarihinde oluşturulmuştur. Alan adının yöneticisi proje sorumluluğunda olduğu gibi Türksat’tır. Alan adı mali işlemleri ise T.C. Başbakanlık İdari ve Mali İşler Daire Başkanlığı tarafından kontrol edilmektedir.

E-Devlet askerlik sorgulama hizmetini kolay bir şekilde kullanabilirsiniz. T.C Kimlik Numarası ile Askerlik yeri sorgulaması yapmak artık çok kolay. E-Devlet sayfasında gerekli alana girerek kimlik numaranız ve şifrenizi doğru bir şekilde girerek askerlikle ilgili birçok işlemi gerçekleştirmeniz mümkündür. E-Devlet askerlik  sorgulama , Acemi Birliği Yeri, Askerlik Yeri, Tecil Durumu, Kısa Dönem gibi konularda merak ettiklerinizi öğrenebilirsiniz. Tüm bunları yapmanın yanında askerlik şubesine gitmeden E-Devlet ile randevu alarak askerlik şubesine gidebilir böylece sıra beklemezsiniz. Askerlik yerini öğrenmek isteyenler, e-devlet ten T.C Numarası ile Askerlik yeri sorgulaması yapabilirler.

E-Devlet ile bir çok yeniliğin ve kolaylığın yanında Milli Savunma Bakanlığı nın çalışmasıyla tek bir sistem üzerinden tüm askerlik işleri halledilecek duruma geldi. Böylece hem askerlik şubelerindeki yoğunluk azaldı hem de kişiler zaman kaybetmeden askerlikle ilgili tüm işlemleri rahat bir şekilde gerçekleştirmeye başladı. Askerlik şubesi başkanlıklarına müracaat ederek sevk öncesi hazırlık işlemlerini tamamlayan yükümlülerin sınıflandırma işlemleri yapılıyor. Bu sınıflandırma sonuçlarını da turkiye.gov.tr adresinden ilgili bölüme girerek TC Kimlik Numaranız ve PTT den aldığınız şifreyi doğru bir şekilde girerek rahatlıkla öğrenebilirsiniz.

E-Devlet askerlik sorgulama için TIKLAYINIZ..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>