E Devlet Askerlik Sorgulama

E devlet askerlik sorgulama

Devlet kurumlarında gerçekleşen işlemler hakkında ortak bilgi edinme platformu olarak görülen E-devlet sitesi birçok bakanlık ve kurum tarafından gerçekleştirilen işleme ulaşma imkanı sunuyor. Milli Savunma Bakanlığı tarafından özellikle asker adaylarının büyük bir heyecan ve merak ile bekledikleri bilgileri dijital ortamda vatandaşa sunuyor. Bu sorgulama işlemini yapan kişilerin en çok merak ettikleri ise görev yerinin neresi olacağıdır. Daha önce askerlik şubesi üzerinden sorgulanabilen bu işlemin birkaç tık ile ulaşılabiliyor olması büyük bir kolaylık sağlıyor. E-devlet askerlik sorgulama işlemi için gerekli olan ise TC kimlik numarası ve e-devlet şifresi oluyor. Görev yerleri açıklanmaya başlandığı anda sorgulama işleminin yapılabildiği platformda son derece güncel ve doğru bilgiler yer alıyor.
E-devlet askerlik sorgulama için izlemeniz gereken adımlar oldukça basit. TC kimlik numarası ve şifreniz ile giriş yaptığınızda Tüm resmi kurumların harf sırasına göre sıralı olduğunu göreceksiniz. Savunma Bakanlığı içerisine girdiğinizde Sevk edilecek Eğitim Merkezi bölümünde aradığınız cevabı bulacaksınızdır. Sıradan bir sorgulama yapıyor, daha önce askerlik hizmetini yapmış, askerlik yapacak yaşa gelmemiş iseniz ve benzer durumlar söz konusu ise sistem size ‘hakkınızda herhangi bir sonuç bulunamamıştır’ bilgisini verecektir. Bu bilgiler anlık olarak yenilenmekte olup Savunma Bakanlığı’nın sonuçları açıklamasının ardından 48 saatlik süre sonunda birliğinize teslim olmanız gerekecektir. Tüm şartları taşıyor ancak yinede görev yeri ile ilgili bir bilgiye e-devlet askerlik sorgulama platformu üzerinden yanıt alamıyor iseniz mutlaka bir askerlik şubesine başvurmanız gerekmektedir.

E-Devlet askerlik sorgulama hizmetini kolay bir şekilde kullanabilirsiniz. T.C Kimlik Numarası ile Askerlik yeri sorgulaması yapmak artık çok kolay. E-Devlet sayfasında gerekli alana girerek kimlik numaranız ve şifrenizi doğru bir şekilde girerek askerlikle ilgili birçok işlemi gerçekleştirmeniz mümkündür. E-Devlet askerlik  sorgulama , Acemi Birliği Yeri, Askerlik Yeri, Tecil Durumu, Kısa Dönem gibi konularda merak ettiklerinizi öğrenebilirsiniz. Tüm bunları yapmanın yanında askerlik şubesine gitmeden E-Devlet ile randevu alarak askerlik şubesine gidebilir böylece sıra beklemezsiniz. Askerlik yerini öğrenmek isteyenler, e-devlet ten T.C Numarası ile Askerlik yeri sorgulaması yapabilirler.

E-Devlet ile bir çok yeniliğin ve kolaylığın yanında Milli Savunma Bakanlığı nın çalışmasıyla tek bir sistem üzerinden tüm askerlik işleri halledilecek duruma geldi. Böylece hem askerlik şubelerindeki yoğunluk azaldı hem de kişiler zaman kaybetmeden askerlikle ilgili tüm işlemleri rahat bir şekilde gerçekleştirmeye başladı. Askerlik şubesi başkanlıklarına müracaat ederek sevk öncesi hazırlık işlemlerini tamamlayan yükümlülerin sınıflandırma işlemleri yapılıyor. Bu sınıflandırma sonuçlarını da turkiye.gov.tr adresinden ilgili bölüme girerek TC Kimlik Numaranız ve PTT den aldığınız şifreyi doğru bir şekilde girerek rahatlıkla öğrenebilirsiniz.

E-Devlet askerlik sorgulama için TIKLAYINIZ..

  3 Mart 2015 - 15:53
  haşim

  askerlik yeri öğrenmek için

  21 Haziran 2015 - 03:47
  şaban

  slm benim sigortam askerlikten sonra yapmışım sigortam girişi 2000 yılında askerlikliğim 1996 da askere gittim askerlikliğimi yatırsam girişim kaç sayılır

  13 Temmuz 2015 - 16:39
  sefa sezer

  ben hangi ile gidecegimi ogrnmk istyorum

  15 Temmuz 2015 - 17:06
  nazım

  askere nere düştüm

  2 Ağustos 2015 - 04:42
  okkes hakan guler

  42 yasindayim,ingilterede yasiyorum,son yoklama yaptirmadim,yuzde 45 engelli raporum var turkiyeden, askere alinirmiyim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir