E-Devlet Bağkur 4B Tescil Kaydı

E-Devlet Bağkur 4B Tescil Kaydı

Her geçen gün iş gücünde olan veya olmayan pek çok vatandaşın bir veya bir kaç kez giriş yaptığı ve gerekli bilgilerin edinildiği, bunun yanında hizmetlerin alınabildiği büyük bir sistem bulunmaktadır. Uzun altyapı ve uğraşlar sonucunda kurulan bu sistem ile vatandaşların 7 gün 24 saat hizmet alınması sağlanmış oldu. Bu kadar çok kolaylığın bir arada olması neticesinde sisteme üye olan kişi sayısı her geçen gün artış gösterdi ve büyük bir üye kitlesine ulaşılmış oldu. Bahsettiğimiz bu sistem internet üzerinden hizmet verdiği için de e-devlet adını aldı. İlk kez 2008 yılında hizmete girmesine rağmen geçen bunca kısa yıllardan sonra 25 milyon gibi bir kullanıcı sayısına kolaylıkla ulaşıldı. Bu sistemin bu kadar çok tercih edilmesinin sebebi ise hem maddi hem de manevi kazanç sağlaması oldu.

Hemen hemen her evde internet’in bulunması sistemin hızlı üye kazanmasını sağladı. E-Devlet adı verilen bu sisteme üye olan pek çok kişi ev veya iş yerinden rahatlıkla işlemlerini yürütebilmekte veya bilgi alabilmektedir.

E-Devlet üzerinden verilen hizmetlerin haddi hesabı yok. Vatandaşlar her gün bir veya bir kaç konu ile ilgili sistem üzerinden bilgi veya belge çıktısı alabilmektedir.

E-Devlet sistemi üzerinden verilen hizmetlerden bir tanesi de e-devlet 4b tescil kaydı sorgulama ile ilgili işlemlerdir.

E-Devlet 4B Tescil Kaydı Nasıl Yapılır?

E-Devlet üzerinden tescil kaydı yapabilmek için öncelikle bu sistem ile birlikte hayatımıza giren e-devlet şifresine ihtiyacınız olacaktır. Bu şifreyi edinmek isteyen vatandaşların ise gidebileceği tek yer PTT şubeleridir. Bu şubelerden 2 TL gibi bir hizmet bedeli ödeyerek bu şifreyi edinebilirsiniz. Ardından herhangi bir internet bağlantısı olan bir yerden yazımızın altında yer verdiğimiz link üzerinden sisteme giriş yapabilir, ilgili bölümleri doldurarak tescil kaydı sorgulaması yapabilirsiniz.

https://www.turkiye.gov.tr/4b-tescil-kaydi

E-Devlet 4B Tescil Kaydı İçin TIKLAYINIZ..

    10 Aralık 2015 - 16:45
    fatih sönmez

    bilgi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir