E-Devlet DASK Poliçe Sorgulama

E-Devlet-DASK-Police-Sorgulama

Her gün pek çok kamu kurum ve kuruluşunda binlerce işlem yapılmaktadır. Trafik cezaları, mahkeme, tapu, valilik, ikametgah, askerlik, ehliyet gibi akla gelebilecek pek çok işlem ve bu işlemlerin kamu da oluşturduğu yükü azaltmak için E-Devlet sistemi geliştirildi.  Geliştirilen bu sistem sayesinde hem dosya masrafları hem de vatandaşın kaybettiği zaman minimuma indirilmiş oldu.

Her geçen gün yüzlerce;hatta binlerce kişi e-devlet sistemini kullanmaya başlıyor. Bu sistemi kullanabilmek için ise yapması gereken basit bir işlem var;vatandaş, kendisine en yakın PTT şubesine giderek bir e-devlet şifresini rahatlıkla alabiliyor. Bunun için işlem ücreti olarak 2 TL gibi bir ücret ödemesi gerekiyor. Daha önce E-devlet şifresi alan; sonrasında bu şifreyi kaybeden bir kişi tekrar PTT şubesine başvuruda bulunarak yeni bir şifre talep edebilir. Bu gibi bir durumda kişinin ödemesi gereken işlem ücreti değişecektir; Şifresini kaybeden bir kişi PTT şubelerinden 4 TL karşılığında tekrar devlet şifresini temin edebilir.

E-Devlet sistemi üzerinden yapılan bir diğer işlemde e-devlet DASK poliçe sorgulama işlemidir. Bu sorguluma işleminin nasıl yapılacağı aşağıda bir başlık altında maddeler halinde anlatılacaktır.

E-Devlet DASK Poliçe Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

  1. Poliçe sorgulama işlemi yaparken kolaylık olması açısından aşağıda sorgulama sistemi ile ilgili bir link verilmiştir. Sizin yapmanız gereken şey ise; bu link üzerine gelerek tıklamanızdır.
  2. Birinci işlemden sonra karşımıza bir ekran gelecek. Burada yer alan ilgili bölümlere istenilen iki adet bilgiyi doğru bir şekilde girmek gerekiyor. Bu bilgiler T.C. kimlik numarası ve E-Devlet şifresidir.
  3.  Herhangi bir PTT şubesinden aldığımız e-devlet şifresini ilgili bölüme giriyoruz. Girdiğimiz bilgileri kontrol ettikten sonra kutucukların altında sisteme giriş yap butonu yer alıyor.  Bu butona tıkladıktan sonra kolay bir şekilde sisteme girişimizi yapmış oluyoruz.

E Devlet Dask Poliçe Sorgulama İçin TIKLAYINIZ…..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir