E-Devlet Deniz Ruhsatı Sorgulama

E-Devlet Deniz Ruhsatı Sorgulama

Akla gelebilecek onlarca işlemin çok kısa bir sürede ve zahmetsiz bir şekilde yapılabildiği E-Devlet sisteminde yapılabilen işlemlerden bir tanesi de; E-Devlet deniz ruhsatı sorgulama gibi bir işlemin nasıl yapılacağını sizlere detaylı bir şekilde anlatacağız. Sizlere büyük bir kolaylık sağlayacak bu bilgilerden sonra birde sorgulama yapabilmeniz açısından büyük bir kolaylık sağlıyoruz: E-Devlet deniz ruhsatı sorgulama portalının adresi yazımızın sonunda yer verdik.

Bilindiği üzere hayatımıza yakın bir zamanda giriş yapmış olan e devlet sistemi il büyük kolaylıklar sağlanmış oldu. Bilişim çağında olmamızın bize sağladığı pek çok kolaylıktan bir tanesi de kamu düzeni veya işleyiş hızının artması oldu. Gelişen bu teknolojiyi Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nde alıp kullanması ile birlikte büyük bir iş gücü tasarrufu sağlanmış oldu. Gelişen bu teknolojilerin alınıp kullanılmasının bir diğer faydası da zaman kaybı minimuma indirilerek ülke ekonomisine küçümsenemeyecek ölçülerde katkılar sağlandı.

E-Devlet sistemi üzerinden sorgulama işlemlerinin dışında araştırma işlemleri ve bilgi toplama, değerlendirme işlemleri yapmak oldukça basit ve zahmetsiz bir şekilde yapılmış oluyor.

E-Devlet Deniz Ruhsatı Sorgulama Nasıl Yapılır?

Bu sistem üzerinden yapılan diğer her işlem gibi  e-devlet deniz ruhsatı sorgulama işlemi için de bir şifreye ihtiyacımız olacak. E-Devlet Şifresi adı verdiğimiz bu şifresi olmayan kişilerin kendilerine en yakın PTT şubelerine giderek bir E-Devlet şifreleri almaları gerekiyor. İlk etapta şifre alacak kişilerin 2 TL gibi bir tutarı veznede ödemeleri gerekiyor. Ödeme yapıldıktan sonra kapalı bir zarf içerisinde e-devlet şifresi sizlere teslim ediliyor. Sorasında;

 1. İlk adım olarak aşağıda yer verdiğimiz link bağlantısı üzerinden sayfayı ziyaret ediyoruz. Ardından üst kısımda yer alan bölmeye T.C. kimlik numarası, alt kısımda yer alan bölmeye de e-devlet şifresini yazıp, sisteme giriş yapıyoruz.
 2. Karşımıza gelen ekrandan sorgulama işlemini yapmış oluyoruz.

E Devlet Deniz Ruhsatı Sorgulama

  3 Aralık 2015 - 18:07
  süreyya

  iyi günler
  bu gün okudugum bir haber bir sekilde benide ilgilendirdi; (ciraklik sigorta baslangici sayilicak) ben 1978-80—ve 1984-86 yillari arasinda kuaför de calstim tabi sigortasiz bu geriye dönük sigortali sayilabilirmi yeni yasa bizim gibi magdur edilmis kisileri kapsiyicakmi yardimlariniz icin simdiden tesekkürler

  iyicalismalar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir