E-devlet Emeklilik Başvurusu

E-Devlet emeklilik başvurusu nasil yapılır

Çalışanlar ve emekliliği hak etmiş olanlar artık emeklilik başvurusunu e-devlet ortamından yapabilmektedir. E-devlet şifresi olanlar için bu işlem son derece kolaydır.

E-devlet şifresi tüm PTT şubelerinden 2 tl karşılığında alınabilmektedir. Bu şifrey sahip olan vatandaşlar şayet hak ettilerse sistemden e devlet emeklilik başvurusu yapabilirler. Bu başvuru tıpkı evrak ile yapılmış bir başvuru kadar geçerlidir.

Edevlet Sistemi Üzerinden Emeklilik Başvurusu Nasıl Yapılır ?

Şifremiz ile e-devlet ortamına girdikten sonra, başvurular bölümünden bu işlemi kolaylıkla yapabilirsiniz. Emeklilik başvurusu için en önemli husus tabi ki bu hakkı almış olmanızdır. Şayet yaş ve prim şartını doldurmamışsanız zaten bu başvurunun bir anlamı almayacaktır.

Eski zamanlarda emeklilik için başvuru yapılır sonrasın dada aylarca beklenirdi. Şimdi ise bu işlem internet üzerinden yapılabilmekte ve başvurunun ilerleyişi de hızlı bir şekilde olmaktadır. Emeklilik başvurusu yapıp kağıt vs. işlerle uğraşmanın bir gereği de yoktur.

Günümüzün bilgi ve internet çağı olduğu düşünüldüğünde bu tür kolaylıkların olması ve bunun etkin olarak kullanılması son derece güzel. Bu güzel ve insan için geliştirilmiş teknolojiyi yine insanın en güzel ve mantıki şekilde kullanması gerekiyor.

E-devlet emeklilik başvurusu yaptığınızda diğer bilgiler sistemde kayıtlı cep telefonunuza gelir. Buradan da durumu kolaylıkla takip edebilirsiniz. Her şet insan için yapılmaktadır ilkesinden yola çıkıldığında ve bu çerçeveden bakıldığında edevlet emeklilik başvurusu gerçekten harika bir durum.

Emeklilik yaşı gelmiş ve başvurusunu yapacak bir vatandaşın hiç sıra veya tefrruat beklemeden bu işlemi sadece internet ortamında geliştirmesi ne kadar güzel bir seviye öyle değil mi? Bu seviyeye gelinmiş bir bilgi toplumunun parçası olmakta son derece gurur verici.

 

Emeklilikte rahat etmek tüm vatandaşların en büyük hayalidir. Bu hayalin ilk kapısı emeklilik başvurusunun yapılacağı zamandır. İşte bu zamana gelindiğinde bu başvuruyu emeklilik başvurusu yöntemiyle yapmakta çok ama çok rahattır. Günümüz bilgi toplumun bir ferdi olarak e-devlet şifresi sahibi olmamak imkansız hale gelmiştir. Bu şifreyi alıp etkin olarak kullanmak son derece mantıklı ve son derece modern bir harekettir.

Edevlet Emeklilik Başvurusu için TIKLAYINIZ..

 

Edevlet sistemine giriş yapmak için PTT merkez şubelerinden alacağınız e devlet şifresi ve TC Kimlik no yeterlidir. E Devlet Sisteme giriş yaptıktan sonra  SGK‘nın  4a- 4b-4c hizmetler bölümünden emeklilik işlemlerinizi başlatıyorsunuz. Böylelikle kağıt israfındanda kurtulmuş oluyorsunuz. Emeklilik işlemleriniz incelenip değerlendirildikten sonra size emekli olduğunuzu ve maaşınızın bağlandığına dair bir sms mesajı gelir.

 

E Devlet Emeklilik Başvuru İşlemleri ile daha hızlı sürede ve oturduğunuz yerden tek bir tıkla emekli olabilirsiniz.

  7 Şubat 2015 - 23:46
  senar

  Edevlet sistemi üzeriden evraklarımı yollayarak emeklilik başvurusu yaptım fakat 1 hafta oldu cevap gelmedi ne zaman cevap verirler bana öğrenmek istiyorum.

  22 Mayıs 2015 - 22:58
  emine akpınar

  03.04.2015 başvurumu yaptım halen sisteme girilmemiş görünüyor maaşım ne zaman baglanır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir