E devlet giriş

e devlet giriş ve edevlet girişi

Hayatımıza eklediğimiz pratik bazı adımlar vardır. Telefonumuz ve diğer özel yada kamu kurumlarına ait faturaları, bankamız yada PTT aralığı ile otomatik olarak internetimizi kullanarak öderiz. Kredi kartı borçlarımız yada telefonumuza bakiye yüklerken ve buna benzer pek çok konuda yine bu iletişim yollarını kullanırız. Peki Başbakanlık, Cumhurbaşkanlığı ve diğer kurumlara ulaşmanız için imkanlarınız yok denecek kadar az ise, internetinizi kullanarak yine de bu işlemlerinizi e devlet sistemi gerçekleştirebilirsiniz. Cevabımız kesinlikle Evet ve tüm detaylar hemen geliyor.

E devleti Kullanarak Tüm Bilgilere Erişmenin Tam Zamanı

E devlet giriş işlemini yaparak, size ayrılan sayfanızda ister kişisel bilgilerinizi değiştirin, isterse her geçen gün artan devletin kamu kuruluşları ile olan bağlantınızı gerçekleştirin. Aklınıza sadece SSK prim sorgu, Nüfus Müdürlüğü üzerinden adres değişiklikleri ve bazı kurumlardaki işlemler gelmesin. Birkaç tanesini sizlere anlatarak ne kadar değerli olduğunu ifade etmek istiyoruz. Örneğin Telefonunuzun IMEI numarasının gerçek olup olmadığını sorgulama ve eşleştirme gibi işlemler, Meteoroloji üzerinden hava tahminlerini almak, Dış İşleri Bakanlığı ile akredite misyonlar, uluslararası kuruluşlarla iletişime geçmeniz, Fahri Konsolosluklardaki işlemlerinizi yapmak gibi fırsatlar sizleri bekliyor. İsterseniz Trafik Şubeye bağlanabilir araç soğulama işlemi sürücü belgenizdeki ceza puanınızın ne olduğunu yada sürücü belgenizin iptal edilip edilmediğini de öğrenebilirsiniz. E-Vergi üzerinden levhanız hakkında sorgulamalar yapabilir, İŞKUR ile Meslek Kursu sorgulama, İş başvuru sonucu, işsizlik ödeneği başvurusu yada ödemesi üzerinden işlemlere erişebilirsiniz. Buraya daha yazamayacağımız çok sayıda işlemi kendi gözlerinizle görmeniz ve incelemeniz için bu şifreyi almanız yeterlidir.

Her Duyarlı Vatandaş E Devlet Giriş Şifresi Almalı

Eskiden bazı Türk Sineması filmlerinde gördüğümüz, devletin kurumlarından sokaklara varıncaya kadar uzayan kuyrukları artık son senelerde unutmaya başladık. Teknoloji ile arası bir miktar iyi seviye olan herkes bu işlemleri kolaylıkla yapabileceği açıktır. Peki bu şifreyi nasıl kullanacağım şeklinde sorularınız varsa, PTT’ye giderek aldığınız şifreniz ile ne şekilde kullanmanız gerektiği de size verilecek kağıtta yazılı olacaktır. Gerisi artık tamamen sizlerin kullanımı ile birkaç tıklama ile istediğiniz kurum üzerinden bazı işlemlerini yapmanıza olanak tanıyacak şekilde tasarlandı.

E devlet giriş için TIKALAYINIZ..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>