E-Devlet Muhtaç Asker Ailesi Başvurusu

e devlet muhtaç asker, e devlet muhtaç asker ailesi başvurusu, muhtaç asker ailesi başvurusu, muhtaç asker ailesi yardımı, muhtaç asker aile yardımı,

E-Devlet sistemi bünyesinde vatandaşlara sunulan hizmetlerde sınır yok. Akla gelebilecek hemen hemen her türlü kamu kurum ve kuruluşundan alınabilecek evrak ve işlemler çok daha kolay ve hızlı bir şekilde yürütülmektedir. Sosyal devlet anlayışının bir gereği olan vatandaşların her türlü hizmet ve faaliyetten kolay yararlanması için geliştirilmiş olup, her geçen gün sisteme dahil olan kullanıcı sayısı hızla artmaktadır. Kısa bir süre önce hayata geçmesine rağmen e devlet sistemi 25 milyon kullanıcı sayısına ulaşmayı başarmıştır. Her gün binlerce kişi evinden veya iş yerinden kolay ve hızlı bir şekilde işlerini halletmektedir. Bu sistem sayesinde hem devlet hem de vatandaşlar iş gücü ve zaman kaybını en aza indirerek hem ülke hemde kendilerine fayda sağlamışlardır. Sistem üzerinden verilen hizmet sayısı da oldukça fazla; 1350 kadar hizmet yer alıyor. Sisteme kayıtlı kamu kurum ve kuruluşu sayısı ise 250 civarındadır.

Bu bin civarında hizmetten bir tanesi de e-devlet muhtaç asker ailesi başvurusu işlemidir. Bu işlemi kimler yapabilir? sorusuna gelecek olursak, eşi, çocuğu ya da askere giden kişi veya kişilerin aileleri tarafından yapılır. Bu başvurudan kayda değer herhangi bir sonuç alınabilmesi için ailenin askere giden kişi üzerinden geçimini sağlıyor olması gerekiyor. Başvuruyu e-devlet üzerinden yapmak oldukça kolay; herhangi bir sıra beklemenize gerek yok.

Muhtaç asker ailesi başvuru işlemi için öncelikle bir e-devlet şifresi ihtiyacınız olacak. Bu şifreyi de size en yakın PTT şubelerinden temin edebilirsiniz. Şifre için 2 TL gibi bir hizmet bedeli ödemeniz gerekmektedir. Belirlenen bu bedeli ödedikten sonra zarf içerisinde sizlere şifreniz verilmektedir. Sisteme giriş yaptıktan sonra istenildiği taktirde şifre değişikliği yapılabilir.

E-Devlet Muhtaç Asker Ailesi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Aşağıda yer alan link üzerinden sisteme giriş yapmanız gerekiyor. Ardından T.C. kimlik no ve e-devlet şifresini girdikten sonra başvuru işleminizi tamamlayabilirsiniz.

E-Devlet Muhtaç Asker Ailesi Başvurusu İçin TIKLAYINIZ..

  7 Şubat 2016 - 13:08
  yılmaz

  paraya ıhtıyacım var

  10 Mart 2016 - 20:55
  Aytekin Noyan

  Benim Bedeli Askerlik Sorum su Yönde olacak ben Yurtdisinda Yasiyorum ve askerlimi 2007 yaptin ve ön ödememi yaptim ve gerikalan borclanmami yeni yaza göre yaralaniyormuyum bende teskeremi almak icin simdi ben yeni yazadan yaralana biliyormuyom ve tezkeremi nasil alabilirim.

  Saygilar

  Aytekin Noyan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir