E Devlet İşçi Sendika Üyeliği Başvurusu ve Üyelik Doğrulama

E Devlet İşçi Sendika Üyeliği Başvurusu ve Üyelik Doğrulama

7 Kasım 2013 tarihinden itibaren, 6356 numaralı sendikalar ve toplu iş sözleşmesi kanununa bağlı olarak üye olma ve üyelikten ayrılma işlemleri artık e-devlet uygulaması üzerinden de yapılabilmektedir. Eskiden sendikaya üye olmak için noterden alınan bir belge ile en az 50 TL gibi bir masraf çıkmaktaydı.

E-devlet uygulaması ile ise hiçbir ücret ödemeden çok kısa bir sürede istediğiniz sendikaya üye olabilmektesiniz. Eğer şifrenizi kaybettiyseniz 2 TL ödeyerek ya da daha önce e-devlet uygulamasından faydalanmamışsanız 4 TL ücreti PTT aracılığı ile ödeyerek e-devlet üzerinden istediğiniz birçok resmi işlemi gerçekleştirebilmektesiniz.

Şifrenizi alıp internet bağlantısı olan herhangi bir bilgisayardan, mozilla ya da Google Chrome gibi bir tarayıcı üzerinden, e-devlet sistemine giriş sağladıktan sonra, e devlet sendika üyeliği için turkiye.gov.tr adresinden başvurular sekmesi altından giriş yapmanız gerekiyor. Daha sonra bakanlıklar yazısını göreceksiniz, bu yazı içerisinden Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nı tıklayın.

Yeni bir sayfa açılacak ve üyelik işlemleri için sistem sizden e-mail, telefon numarası ve adres bilgilerinizi isteyecektir. Bilgilerinizi eksiksiz olarak doldurduktan sonra İşçi Sendikaları Üyelik İşlemleri linkini tıklayarak istediğiniz sendikaya üye olabilirsiniz. Son olarak “üyelik talebiniz sendikaya başarılı bir şekilde gönderilmiştir” yazısını gördükten sonra işlem tamamlanmış olacaktır. Bilgileriniz üst düzey bir seviyede korunduğu için yaptığınız üyeliklerden çalıştığınız şirketiniz ya da işvereninizin de haberi olmayacaktır.

E Devlet Sendika Üyeliği Başvuru ve Üyelik Doğrulama İşlemleri için TIKLAYINIZ..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>