E-Devlet Sevk Edilecek Eğitim Merkezi

E-Devlet Sevk Edilecek Eğitim Merkezi Sorgulama

Kısa bir süre önce hayatımıza giren e devlet sistemi ile vatandaşların hayatı büyük ölçüde kolaylaştı. Daha önce uzun kuyruklar bekleyen, bu zahmetli, yorucu, zaman ve para kaybına sebep olan durumlar yetmezmiş gibi birde işlemlerini yapamayıp evinin yolunu tutan pek çok kişi bulunmaktaydı. Gelişen teknoloji ile birlikte bu sorunu ortadan kaldıracak sistemler geliştirildi. Güzel bir fikir olarak başlayan, ardından gerekli adımların atıldığı ve yavaş yavaş kurulmaya başlanan bir sistem ortaya çıktı. Bu sistemin faaliyete geçmesi için her türlü analiz ve inceleme yapıldı. Sonrasında sistem vatandaşların kullanımına sunuldu. Sistemin faaliyete geçtiği günden itibaren kullanıcı sayısı her geçen gün artmakta. Kullanıcı sayısında meydana gelen artışa paralel olarak da onlarca yeni hizmet ve bilgi bu platforma aktarıldı.

Bu sistemin hem vatandaşa hem de devlete pek çok getirisi oldu. Bunların başında para ve zaman kaybının ortadan kalkmış olması sayılabilir. Binlerce vatandaş kamu kurumlarına gitmeden evinden veya iş yerinden kolay ve zahmetsiz bir şekilde işlemlerini sistem üzerinden yapabilmektedir.

Bu yazımızda yer vereceğimiz işlem E-Devlet sevk edilecek eğitim merkezi sorgulama işlemi ile ilgili olacak. Bu sisteme giriş yapabilmek için öncelikle bir e-devlet şifresine ihtiyacınız olacaktır. Bu şifreyi nereden alacağınız sorusuna gelecek olursak; size en yakın PTT şubesinden vereceğiniz 2 TL karşılığında bir zarf içinde şifre sizlere teslim edilecektir. Şifreyi aldıktan sonra mutlaka güvenli bir yerde saklamanız gerekiyor. Şifreyi unutmanız durumunda 4 TL karşılığında yeni bir şifre almanız gerekiyor.

E-Devlet Sevk Edilecek Eğitim Merkezi Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

 1. Öncelikle aşağıda yer verdiğimiz bağlantı üzerinden sisteme e devlet giriş yapmanız gerekiyor.
 2. Sonrasında karşınıza gelen ekranda ilgili bölümlere  T.C. kimlik numarası ve E-Devlet şifresini girmeniz gerekiyor.
 3. Ardından ”sisteme giriş yap” butonuna basarak ilgili bilgiyi rahatlıkla öğrenebilirsiniz.

 

E-Devlet Sevk Edilecek Eğitim Merkezi Sorgulama

  24 Aralık 2015 - 19:52
  yusuf yılmaz

  askerligim hangi şehre düşmüş

  27 Aralık 2015 - 02:22
  ibrahim kaçmaz

  ak18804372

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir