E Devlet Sgk Sorgulama

İnternetten e devlet sgk sorgulama şifreli

Sgk nedir? Sgk ‘nin açılımı sosyal güvenlik kurumudur. Sosyal güvenlik kurumu devlet tarafından, Türkiye vatandaşlarına uygulanan sigorta sistemini denetleyen ve başlatan kurumdur. Sgk sorgulaması ise internet üzerinden 2 şekilde kolaylıkla yapılabilmektedir. Sigortadan faydalanıp faydalanmadığınıza küçük bir işlem sonucunda hemen bakabilmektesinizdir. www.sgk.gov.tr sitesinden ve e devlet sistemi üzerinden sgk sorgulama işlemini yapılabilmektedir.

Sgk bünyesinde bulunan kişilere birçok ayrıcalık sağlamaktadır. Emekliliği dolan kişilere emekli maaşı bağlanmaktadır. Devletin bütün sosyal ve sağlık kuruluşlarından yararlanabilme hakkı sağlanmaktadır. Sigorta her birey için önemli bir durumdur. Sigortanın başlangıç tarihi ne kadar erken olursa, o kadar iyidir. Günü gününe çalıştığınız her gün, sigorta primi yatırılmaktadır. Sigorta primleri ile birlikte, çalışılması gereken saatleri dolduran kişiler sigortaları ile birlikte emekliliğe ayrılmaktadırlar.

Emeklilik süresi boyunca da emekli maaşları yatmaktadır. Emekliye ayrıldıktan sonra toplu bir emeklilik ikramiyesi alınmaktadır. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte artık bu tarz sorgulama işlemleri cep telefonlarından ve bilgisayarlardan kolaylıkla online bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir. Önemli olan doğru internet adresine girmektir.

İnternet adresinin teyidinden sonra girilen sitede, gerekli bilgiler için gerekli alanlar doldurulur ve sizin sgk sorgulamanızın detayının dökümü karşınıza çıkar. Bu işlem için edevlet şifresi ve tc kimlik no yeterlidir. Kolaylıkla e devlet sgk sorgulama işleminizi gerçekleştirmiş olursunuz. www.sgk.gov.tr ‘den sorgulama işlemleri ve sgk hakkında bilgi almak için yararlanabilmektesiniz. İletişim numaraları ve faks numaraları ile de sgk ile iletişime geçebilmeniz mümkündür.

E Devlet SGK Sorgulama ve Hizmet Dökümü Almak için TIKLAYINIZ..

 

  26 Aralık 2014 - 10:48
  ömerfarukgürarslan

  Emekli ltd şirket ortağı olduğum için sosyal güvenlik destekleme primi ödememiz gerkiyormuş muhasebe odememiş faizi ile birlikte 10 000 tl borç çıkarıldı bir yıldır maaşımızdan kesiliyordu çikan torba yasa ile gittim borcu yapılandırdım ocak 2015 ten itibaren ödeyeceğim hem kalan borcu hemde yeniden tebliğ edilen 2008 öncesi borcu buna rağmen 2 aydır maaşımdan yine para kesiliyor gerekli açıklamayı öğrenmek isyiyorum

  4 Ocak 2015 - 10:30
  Ali Rıza tekin

  Guzel

  1 Şubat 2015 - 11:46
  ahmet

  sigirta girişi yapılmışmı

  7 Şubat 2015 - 23:16
  murat gönenli

  Edevlet şifresi ile giriş yapın diyosunuz ama edevlet şifresini yazmama rağmen sisteme giriş yapamıyorum ssk sorgulamasını nerden yapabilirim başka

  6 Mart 2015 - 09:18
  Maho cicek

  Ödeme extrasi

  27 Haziran 2015 - 15:05
  Ömer Faruk Gürarslan

  26 Aralık 2014 tarihinde yazmış olduğum yazıma cevap yazarsanız memnun olurum saygılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir