E-Devlet Sgk Tedavi Bilgileri Sorgulama

E-Devlet Tedavi Bilgileri Sorgulama

E-Devlet üzerinden yapılabilecek sorgulamaların haddi hesabı yok. Akla gelebilecek hemen her konuda sorgulama işlemi yapılabilir. Bunlardan bir tanesi de e-devlet tedavi bilgileri sorgulama adı verilen işlemdir. Bu işlemi e-devlet sistemi üzerinden yapmak oldukça kolay bir hale gelmiştir. Evinizden veya iş yerinizden kolayca yapabileceğiniz bu işlem sayesinde belirli tarih aralıklarında gittiğiniz hastanede size uygulanan tedavileri rahatlıkla görebilirsiniz. Sağlık ile ilgili bu sorgulamayı yapmak için öncelikle bir e-devlet şifresine ihtiyacınız olacaktır. Bu şifre sisteme giriş anahtarınızdır.  Sorgulama yapmak için şifre alacak kişilerin yapması gereken ilk şey herhangi bir PTT şubesine gitmek olacaktır. PTT şubesine gittikten sonra vezneden e-devlet şifresi talep edebilir. Vatandaştan verilen bu hizmet için ise 2 TL gibi bir hizmet bedeli alınmaktadır.  İstenilen bu bedeli ödedikten sonra zarf içerisinde e-devlet şifresi tarafınıza teslim edilecektir. Sisteme ilk kez giriş yapacak vatandaşlara giriş yaptıktan sonra şifrelerini değiştirmesi tavsiye ediliyor.

Sisteme girmek için e-devlet şifresini unutan kişilerin ise tekrar PTT şubelerine giderek yeni bir e-devlet şifresi alması gerekiyor. İlk ödediği ücret ile şifreyi kaybetmesi durumunda ödeyeceği ücret farklılık gösteriyor. E-Devlet şifresinin kaybedilmesi gibi bir durum söz konusu olduğunda PTT işlem ücreti olarak 4 TL talep ediyor. Bu ücret farkını vermek istemiyorsanız, şifrenizi kolay hatırlayabileceğiniz bir şifre seçmeniz gerekiyor.

E-Devlet Tedavi Bilgileri Sorgulama İşlemi Nasıl Gerçekleştiriliyor?

Maddeler halinde anlatacak olursak;

 1. İlk etapta e-devlet şifresi edinmeniz gerekiyor. Bunun için de PTT şubelerini ziyaret edip şifreyi talep edebilirsiniz.
 2. Sonrasında yazımızın altında yer verdiğimiz bağlantı linki üzerinden sistem giriş yapmanız gerekiyor.
 3. Karşınıza gelen ekranda ilgili bölümleri doldurduktan sonra ”Sisteme Giriş Yap” seçeneği ile girişimizi yapıyoruz.
 4.  Sorgulama yapma için sistem bir aylık bir aralık bize tanıyor. Aksi durumda uyarı mesajı veriyor.

 

Sgk tedavi bilgileri sorgulama için TIKLAYINIZ..

  27 Aralık 2015 - 21:15
  ayşe aysar kuntay

  sgk kesintileri

  27 Aralık 2015 - 21:16
  ayşe aysar kuntay

  tedavi ve ilaç kesintileri

  15 Mart 2016 - 14:45
  S.Selami KÖKTÜRK

  Çok yararlı bir site olduğunu düşünüyorum. Tebrik ediyor, başarılarınızın devamını diliyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir