E Devlet Şifresi Alabileceğiniz En Yakın PTT Şubeleri

E Devlet Şifresi Alabileceğiniz En Yakın PTT Şubele

Hepimizin bildiği gibi e devlet sistemi üzerinden yapılan tüm işlemler için e devlet şifresine ihtiyacımız vardır.  Malesef tüm PTT şubelerinden e devlet şifresi almak mümkün değildir. Size kolaylık olsun diye yazdığımız bu yazımızın sonundaki linki tıklayarak edevlet şifrenizi en yakın PTT şubesinden alabilirsiniz.

E Devlet Şifresi ile hangi sorgulama işlemlerinizi yapabilirsiniz ?

Ptt şubelerinden alacağınız şifre ile ile ssk sorgulama, emeklilik işlemleri, bağkur borç sorgulama, gss borç sorgulama, denizcilik işlemleri, mahkeme sorgulama, askerlik sorgulama, öğrenci belgesi alma, üniversite e-kayıt işlemleri, vergi borcu sorgulama, kyk yurt işlemleri, emekli maaşı sorgulama, emekli maaş kesintisi sorgulama ve bunlar gibi yüzlerce sorgulama yapabilirsiniz. Sistemin bize sağladığı en büyük avantaj ise zaman ve vakit kaybetmeden sıra beklemeksizin internete bağlanabildiğiniz her yerden size uygun olan sorgulamayı e devlet şifresi ile yapabimektir.

E Devlet Şİfresi Aldıktan Sonra Sisteme Nasıl Giriş Yapmalıyım ?

Şifrenizi PTT şubesinden T.C kimlik bilgilerinizle birlikte 2 Tl ücret karşılığında aldıktan sonra bilgisayarınızdan turkiye.gov.tr adresine giriş yapmanız gerekmektedir. Sistem size e devlet şifresi, mobil imza, elektronik imza, T.C kimlik kartı olmak üzere 4 giriş yöntemi sunmaktadır. Biz edevlet şifresi ile giriş seçeneğini tıklıyoruz. Aşağıdaki resimde gösterdiğimiz gibi T.C. Kimlik No ve zarfın içinden çıkan edevlet şifremizi yazıyoruz. Sisteme ilk defa giriş yaptığımız için e devlet şifrenizi değiştirmeniz gerekmektedir. Edevlet şifrenizi değiştirdikten sonra muhakkak bir yere not ediniz ve unutmayınız. Şifreniz unutulması ve kaybedilmesi gibi durumlarda yeniden e devlet şifresini PTT şubelerinden almanız gerekmektedir ve ödemeniz gereken ücret bu sefer 4 TL dir.

E devlet şifresi ile edevlet girişi

E Devlet Şifresi Alabileceğiniz En Yakın PTT Şubeleri İçin Aşağıdaki Linkimizi Tıklayınız. Sonrasında açılan sayfada İl, İlçe ve Sadece e-Devlet şifresi dağıtan şubeleri listele seçenekleri seçilmeldikten sonra SORGULAMA yapabilirsiniz.

En yakın PTT Şubeleri

 

E Devlet Şifresi Alabileceğiniz En Yakın PTT Şubeleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir