E Devlet Şifresi

e devlet şifresi ile edevlet girişi

E devlet şifresi temin ettikten sonra sisteme hemen dahil olabilirsiniz. Yazımızın devamında bu şifreyi nasıl alabileceğiniz konusuna da değindik. Eğer şifreniz yoksa en yakın PTT Merkez Müdürlüğüne giderek 2 TL karşılığında şifrenizi alabilirsiniz. Şifrenizi kaybetmeniz durumunda 4 TL ödeme gerçekleştirecek yeni şifrenizi tekrar alabileceğinizi unutmayınız. Bu ücretlerin dışında herhangi başka bir ücret yada yıllık aidat gibi adı altında ödemeler yapmanız gibi ayrıntılar kesinlikle yoktur. Şifreyi almak isteyen kişinin kendisi, T.C. kimliği ile yapması gerekmektedir. PTT’den aldığınız şifreyi sisteme girdiğinizde, yeni şifre belirleme ekranı gelecek. Burada yeni bir şifre belirlemeniz gerekli ve kimsenin ulaşamayacağı kişisel ajandanız yada not defterinize not alarak saklamanızda fayda vardır. Şifrenizi unutmanız durumda, PTT’ye gitmeden yeni bir şifre edinmeniz için pratik bir yöntem ise, sisteme girdiğiniz zaman e-posta, cep telefonu gibi bilgilerinizi önceden girmiş olmanız ve şifre sıfırlama hizmetinden yararlanmanızı önereceğiz. Şifre sıfırlama hakkında daha geniş bilgilere ulaşmak için ise E Devlet Kapısı İletişim Merkezi olan 160 numaralı hattı aramanızı öneriyoruz.

E devlet şifresi Kullanılarak, Sisteme Nasıl Girilir?

Kamu ve kurumlara internet üzerinden bağlanmak ve hizmetlere ulaşmak için 7/24 açık olan servisten istediğiniz zaman faydalanabilirsiniz. E devlet sistemine girmek için önünüzde 4 tane seçenek vardır. E devlet şifresi T.C. Kimlik kartınızı kullanarak, Mobil imza aracılığı ile, Elektronik imzanızı kullanma yöntemi ile sıralamamız doğru olacaktır.

Devletin Kurumlarına Ulaşmanın En Kolay Yolu

Devletin 10’larca kurumuna gitmek zorunda kalmadan, bu şifre ile internetinizi kullanarak ulaşmanız, çeşitli sorgulamalar, prim borçlarınız, vergi borçlarınız, çeşitli bakanlıklara istek, şikayet yada öneri şeklinde düşüncelerinizi aktarmanız ve daha pek çok özellik ile her duyarlı vatandaşın hakkını savunabilmesi için önemli bir araç olarak görüyoruz.

Kurumlara Gitmeden Kişisel Bilgilerinizi Düzenleyin!

Çeşitli vatandaşlık hizmetleri, adres yada kişisel bilgilerinizi düzenlemek için Nüfus Müdürlüğüne gitmenize gerek yok. Ev telefonunuz, cep telefonunuz, e-posta bilgileriniz, iş telefonunuz gibi değişiklikleri tıpkı bir bankanın internet şubesinden değişiklik yapabileceğiniz gibi düzenleyebileceksiniz. Son olarak ise sizlere verilen hizmetler güvenliğin en üst seviyede olduğu ve bilgilerinizin başkaları ile paylaşılmasının söz konusu olmadığını belirtmemiz gerekli. İşlemlerinizi hızlıca yapabilmek için bu sistemi mutlaka kullanmalısınız.

 E Devlet Şifresi İle Giriş İçin TIKLAYINIZ..

  20 Temmuz 2015 - 05:56
  ZAFER KALAFAT

  Merhaba sayin yetkili,
  Su an yutdisinda bulunmaktayim ve acil olarak SGK dokumune ihtiyacim var.E-devlet sifresini unuttum,dolayisiyla e-devlet sifresini nasil temin edebilirim.
  Saygilar..

  Zafer Kalafat

   20 Temmuz 2015 - 07:21
   necmettin77

   Zafer bey edevlet şifresinin kaybedilmesi ve unutulması durumunda şifrenizi yeniden temin etmeniz gerekmektedir. Türkiyede yaşıyorsanız PTT şubelerinden, Yurtdışında yaşıyorsanız konsolosluğa müracaat ederek şifrenizi alabilirsiniz.

  4 Eylül 2015 - 11:39
  kemal

  e devlete giriş yapamıyorum gıriş yapmak istıyorum

  14 Eylül 2015 - 10:02
  Aşir ÖZDAL

  E.Devlet Şifremi unuttum

  4 Kasım 2015 - 22:01
  fatma

  finans bank vadesiz hesap para çekme

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir