E-Devlet Şifresiz Sgk Hizmet Dökümü Sorgulama

E Devlet şifresiz Sgk Hizmet Dökümü Sorgulama

SGK, açılımı Sosyal Güvenlik Kurumu’dur. Yani sizlerin devletin sağladığı sağlık alanındaki işlemleriniz, hastalandığınızda doktor tarafından muayene yada ilaç gibi ihtiyaçlarınızı görmeniz için bu kurum tarafından herhangi bir sıkıntınız olmaması gerekiyor. Sgk’lı olabilmek için sigortalı bir işçi olmanız ve işvereniniz primlerini ödüyor olması yeterlidir. Peki Şifresiz hizmet dökümü sorgulama sayfası aracılığı ile kurum üzerinde herhangi bir terslik olup olmadığını arada bir kontrol etmeye ne dersiniz? Sağlık alanında, devletin desteğini alabilmek için primlerinizin düzenli olarak yatırılması gerekiyor. İşvereniniz bu yükümlülüğü mutlaka yerine getirmesi gerekli, fakat bir miktar temkinli olarak sizde son yapılan işlemleri takip etmelisiniz.

Sigortalı Hizmet Dökümü Sorgulama İşleminde Bilinmesi Gerekenler

Tüm bilgilere Sgk üzerinden erişim sağladığınızı belirtelim. İsterseniz 2 TL karşılığında e devlet şifresi temin edin (PTT şubelerinden) yada benim işim sadece Sgk ile diyorsanız, T.C. kimlik numaranız, kimliğinizin arka tarafında yazılı olan bazı bilgiler ve güvenlik kodu doğru gittiğiniz anda karşınıza emekliliğe giden bu yolda ne kadar toplamda prim ödemesi TL ve toplamda kaç gün sigortalı olarak çalıştığınızdan itibaren çok detaylı tabloyu fark edeceksiniz. İşyerinin numarası, hangi ile hangi yıl ve aylarda ne kadar süre çalıştığınızdan, isterseniz 10 defa iş yeri değiştirin, işe giriş tarihleri, ne kadar prim ödemesinin yapıldığı ve işten ne zaman ayrıldığınız gibi detayların tamamına ulaşmanız mümkündür. 4A ve 4B hizmet bilgisi ayrıntılarının dışında, 4A, 4B, 4C emekli aylığınızın ne kadar olduğunu, geçici iş göremezlik, işçi sağlığı ödemeleri ve kurumdan yapılan duyurular dışında, daha detaylı diğer bilgiler ile kurumun nabzını kendi evinizde tutabilirsiniz.

Sgk İle Alakalı Tüm Gelişmeleri Her Ay Kontrol Edin

İnternetin pek yaygın olmadığı tarihlerde (10-15 sene kadar önce) Sgk binasına giderek, işlerimizi sıraya girme usulü ile yapılmasını sağlar, merak ettiğimiz konuları sorardık. Fakat artık devir değişti ve internet bağlantılı her cihazdan bu tür işlemlerinizi, kahvenizi yudumlarken yapmanız mümkündür. Sigortasını ve ailesinin sağlık alanındaki hizmetlerinin devamlı olmasını isteyen herkesin, 4A hizmet dökümü sayfalarından takip etmesi gereken sadece 1 tane sayfa var. Onu giriş yapınca hemen fark edeceksiniz. Buna dikkat edin ve primlerinizin düzenli ödenmesi bu hizmetlerden sürekli yararlanmanız anlamına gelecektir.

Sgk Şifresiz Hizmet Dökümü Sorgulama

 

  11 Eylül 2014 - 22:28
  nazmı aslan

  nezaman emeklı olabılırım ve prım gun sayımı ogrenmek ıstıyorum saygılarımla

  7 Ocak 2015 - 15:30
  Ali söyliyen

  Ne zaman emekli olabilirim

  15 Haziran 2015 - 18:48
  mehmet kılıç

  pirim gün sayımı öğrenmek istiyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir