e-Devlet SSK Sorgulama Nasıl Yapılır ?

İnternet üzerinden ssk sorgulamalarınızı iki şekilde yapabilirsiniz. Birisi SGK’nın resmi internet sitesinden birisi de turkiye.gov.tr adresinden yani e-Devlet’ten sorgulama yapabilirsiniz. SGK üzerinden sorgulama yaparken bazen problemler çıkabiliyor. Böyle sorunlarla karşılaştığınız zaman e-Devlet üzerinden yani turkiye.gov.tr adresinden rahatlıkla SSK sorgulama işlemini yapabilirsiniz. Bazen donma bazen bağlantının kopması ve zayıf olması nedeniyle SGK sitesinde problemler olabiliyor. Bu gibi durumlarda e-Devlet üzerinden işlemleri yapabilirsiniz. Bunu nasıl yapacaksınız hep beraber adım adım görelim.

Sigortanız ile ilgili tüm bilgileri e-Devlet üzerinden görebilirsiniz. Ne tür bilgileri öğrenebiliriz öncelikle bunlara bakalım.

1. Ne zamandan beri sigortalı olduğunuzu e-Devlet üzerinden görebilirsiniz. Zaten hepsi bir döküman halinde açıldığından hepsini bir arada göreceksiniz.

2. İlk sigorta girişinizin ne zaman yapıldığını yine e-Devlet SSK sorgulaması ile görebiliyoruz.

3. Sigortanızın ne kadar tutar üzerinden hesaplanıp ödendiğini yine e-Devlet sitesi üzerinden rahatlıkla görebilirsiniz.

Öncelike e-Devlet 4A Hizmet Dökümü sayfasına gidelim. Adres şu şekilde: https://www.turkiye.gov.tr/4a-hizmet-dokumu bu linke tıklayarak gidebilirsiniz. Linke tıkladıktan sonra bizden giriş yapmamızı istiyor. Aşağıdaki resimdeki sayfa açılıyor. Kimliğini Şimdi Doğrula butonuna tıklıyoruz.

edevlet ssk sorgulama

Daha sonra TC kimlik numaranız ve e-Devlet şifreniz ile giriş yapıyorsunuz. Eğer e-Devlet şifreniz yoksa PTT şubelerinden 2 TL karşılığında şifrenizi alabilirsiniz. Bu şifre size zarf içerisinde verilir. e-Devlet şifreniz olmadan sisteme giriş yapamıyorsunuz. Şifreyi kaybetmemeniz gerekiyor. Çünkü daha sonra tekrar çıkarmak istediğiniz zaman bu paranın 2 katı sizden alınıyor. Şifreyi kaybetmeyeceğiniz bir yere koyun. Daha sonra tekrar işinize yarayacaktır. Bildiğiniz gibi e-Devlet üzerinden birçok sorgulama yapabiliyorsunuz. Sadece SSK ile ilgili değil birçok konu üzerine kişisel bilgilerinizi görebilme şansınız var. Bu yüzden dediğimiz gibi e-Devlet şifrenizi kaybetmeyeceğiniz bir yere saklayın. Ayrıca şifrenizi kimseyle paylaşmayın. Kişisel bilgileriniz içerik olduğundan şifrenizi yabancılar ile paylaşmanız tehlikelidir. Bildiğiniz gibi bugün TC kimlik numarası ile bile dolandırıcılık yapan insanlar var. Buradaki bilgileriniz oldukça önemli olduğundan şifrenizi kimseyle paylaşmamaya özen gösterin.

edevlet ssk sorgulama 2

 

Sisteme giriş yaptıktan sonra SSK sorgulama sayfası açılır. Burdan sonra işlemler oldukça basit. Bütün döküman karşınızda olacaktır. Ayrıntılı bir şekilde SSK ile ilgili bilgilerinizi görebilirsiniz.

  26 Mayıs 2015 - 21:33
  ilhan

  hangi tarihte emekli olurum

  13 Eylül 2015 - 17:52
  ülkü ural

  2003 yilinda ssk dan emekli oldum. halen emekli maasimin bu güne dek ne kadar oldugunu dahi bilmiyorum.
  ssk tarafindan tüm ülkelerde oldugu gibi elime ne bir emeklilik dökümü + numarasi vs. olan bir kart veya kimlik verilmedi. ayrica elimde hastalik + bakim+hastahane+ ilac alabilecegime dair bir kart veya belge de yok bu ne istir anlayamadim.elimdeki sicil numarasi hangi ssk sitesine girsem böyle bir sicil numarasi yok diyor. internette verilen tüm siteler göstermelik hicbir islem yapilamiyor.

   13 Eylül 2015 - 19:30
   necmettin77

   Ülkü hanım turkiye.gov.tr adresinden emekli maaş sorgulaması yapmanız gerekmektedir. Lütfen en kısa zamanda edevlet şifresi alıp sisteme giriş yapınız.

  8 Aralık 2015 - 16:09
  mustafa

  benım e devlet sıfrem var ama sısteme gırıs yapamıyorum bes hanelı sıfrem

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir