E Devlet SSK Sorgulama Nasıl Yapılır ?

E Devlet ssk sorgulama, ssk prim sorgulama

Sosyal yaşantımızın bir parçası haline gelen internet sorgulamalarına hergün bir yenisi daha eklenmektedir. E devlet ssk sorgulama bu sorgulamalardan bir tanesidir. Bu sorgulama ile ssk primlerinizin yatırılıp yatırılmadığını, kaç gün hizmetinizin olduğunu, işvereninizin ssk hizmet tutarlarını doğru bir şekilde yatırdığını görebilirsiniz. İlk işe başlama tarihinizi, işten ayrılış ve yeniden işe başlama tarihlerinizide bu ekrandan öğrenebilirsiniz.

E Devlet ssk sorgulaması yapmak için neler gereklidir ?

Ssk prim sorgulamanızı, işe başlama tarihinizi, kaç TL üzerinden priminizin yatırıldığını, fiili hizmet çalışmanız varsa yatırılan fiili hizmet gün sayısı sorgulamalarınızı öğrenmek için;

1- Tc kimlik no

2- E Devlet şifresi almanız gerekmektedir.

Tc kimlik no sorgulama yapmak için tıklayınız. Tc kimlik numarası nüfus cüzdanınızdaki 11 haneli rakamlardır. E Devlet şifresi ise PTT merkez şubelerden alınır. E devlet şifresi alınırken muhakkak kimliğinizin yanınızda olması gerekmektedir. Kimliğiniz ile birlikte 2 TL karşılığında e-devlet şifresi sahibi olursunuz. Fakat kaybedilmesi ve unutulması durumunda 4 TL karşılığında yeniden PTT şubelerinden edevlet şifresi almanız gerekmektedir.

Edevlet şifresi aldıktan sonra aşağıda verdiğimiz linki tıklayarak turkiye.gov.tr adresine giriş yapınız. Aklınızda bi soru işareti kalmasın diye sitemiz içerisinden bu işlemleri yaptırmayarak direk ilgili devlet sitelerine yönlendirme yapmaktayız. Karşınıza gelen ekranda Tc kimlik no ve edevlet şifrenizi yazdıktan sonra önünüze gelen ekranda 4A hizmet dökümü linkini tıklayarak ssk hizmet dökümünüzü e devlet sistemi üzerinden güvenli bir şekilde alabilirsiniz.

 E Devlet SSK Sorgulama ve SSK Hizmet Dökümü Almak için TIKLAYINIZ..

Son zamanlarda e devlet şifresinin vatandaşlar tarafından unutulduğu ve 3 ayda bir şifre değiştirmek gerektiği için yeni uygulamaya geçilmiştir. Sgk.gov.tr üzerinden sorgulamanızı e devlet şifresi olmadan Tc kimlik no, kimlik cilt no nüfusa kaytlı olduğunuz il seçilerek ssk sorgulama işlemlerinizi esgm/sgk.gov.tr adresi üzerinden yapabilirsiniz.

Önemli Not: Her ay düzenli olarak ssk hizmet sorgulaması yapınız.

 

    7 Şubat 2015 - 23:20
    çetin

    Ssk sorgulaması hani şifresiz olmuştu şifresiz ssk sorgulaması yapmak istiyorum yardımcı olurmusunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir