E Devlet Üzerinden KYK Burs-Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

E Devlet - 05.01.2019 -

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte yaşamımıza giren E devlet uygulaması üzerinden pek çok işlemi tek tıklama ile kolay şekilde yapabilir hale geldik. Teknolojinin son yıllarda hızlıca gelişmesine paralel olarak hayatımıza giren yeni uygulamalar yaşamımızı kolaylaştıran cinsten. E devlet de bunlardan sadece bir tanesi. Artık devlet işlerinizin pek çoğunu tek bir tıklama ile E devlet sistemi üzerinden kolayca yapmak mümkün. Son dönemde hizmete giren “kütüphaneden kitap sorgulama” gibi faydalı etkinlikler de kullanıcılar için büyük kolaylık sunuyor.

E devlet sistemi üzerinden KYK kredi ve burs başvurusu yapmak da mümkün hale gelmiş durumda. E devlete TC kimlik numaranız ve şifreniz ile girdikten sonra arama bölümüne KYK BURS KREDİ yazmanız halinde başvuru ekranı çıkacaktır. Bu ekrandan kolay şekilde KYK burs ve kredi başvurularınızı yapmak mümkün olmaktadır. Ancak önemli bir konu şudur ki, KYK kredi ve burs başvurusu ara dönemlerde yani on beş tatil diye tabir ettiğimiz dönemde yapılmamaktadır. Eylül, Ekim aylarında başlayan kredi ve burs başvurularını takip etmeli bu dönemde E devlet üzerinden burs ve kredi istediğinize ilişkin başvuruyu yapmalısınız.

Burs ve kredi başvurusunun yanı sıra E devlet üzerinden eğer ki geçmişte bu imkanlardan faydalanmışsanız, borçlarınızı görüntüleyebilir, ödeme şekliniz konusunda bilgi alabilir ve yapacağınız ödemelerin vergi dairesine düşüp düşmediğini kontrol edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir