E Devlet Üzerinden Öğrenci Belgesi nasıl Alınır?

E Devlet - 29.12.2018 - , ,

YÖK ile E devlet sisteminin işbirliğinden ortaya çıkan kolaylıklar öğrenciler için büyük nimet sayılıyor. Özellikle E devlet sisteminde öğrenci belgesi almak ve öğrenciliğiniz sorgulamak mümkün olmaktadır. Son yıllarda hizmete giren bu yeni uygulama ile YÖK ya da farklı bir üniversitede devam eden öğrenciliğiniz varsa, E devlet üzerinden öğrenci belgesini kolay şekilde alabilirsiniz.

E devlet üzerinden öğrenci belgesi almak için “YÖK Yüksek Öğretim Kurulu Başkanlığı / Öğrenci Belgesi Sorgulama “ bölümüne girere,  burada öğrencisi olduğunuz üniversiteler çıkacaktır. Okulunuzun sağ tarafında detay butonuna basarak öğrenciliğiniz hakkında detaylı bilgi alabilir, öğrenci belgesinin çıktısını alabilirsiniz.

E devlet sistemi ile pek çok devlet işlemini yapmak artık mümkün hale geldi. Her geçen gün yeni bir özellik eklenmesi E devlet kapısını çok daha kullanışlı hale getirmiş durumda.  Devlet mekanizmasında yaşanan gecikmeleri ve yığılmamaları engellemek amacıyla E devlet sistemi büyük bir kolaylık ve hız sunmaktadır. Vergi dairesine giderek sıra bekleyip ödeme yapacak olan bir kişinin kişi, işlemlerinin tümünü E devlet sistemi üzerinden kolay ve hızlı şekilde yapabilmektedir. Yakın gelecekte E devlet üzerinden yapılabilecek işlem sayısı da arttırılacağı bilinmektedir. Bu bağlamda gerek iş yükü gerekse yığılmaların önüne ciddi şekilde geçilecektir.

Sizler de E devlet sistemi üzerinden hızlı şekilde öğrenci belgesi alarak, ilgili kurumlara bu belgeyi teslim edebilirsiniz. Öğrenci belgesinin altında yer alan karekod ile teslim edilecek olan kurum öğrenci belgesinin doğru olup olmadığını sorgulayabilecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir