E Okul Girişi

E Okul öğrenci girişi ve veli bilgilendirme sistemi

E-Okul Kayıt  tarihlerinin açıklanması ile tüm velileri bir heyecan sardı. Bu modül sayesinde veliler çocuklarının nakil v.s. durumlarını kendileri yapabiliyorlar.

Her yıl eylül ayında okulların açılmasına yakın bir tarihte milli eğitim tarafından yapınla açıklamalardan sonra E-Okul Girişi işlemleri başlar. Bu girişlerden sonra tüm öğrencilerin yeni durumları belli olur.

İnternet üzerinden son derece kolay yapılan bir işlemdir. Kolay olmasına rağmen önemli bir işlemdir ve dikkat gerektirir. E-Okul Girişi ile veliler okul durumlarını ikamet ettikleri yere göre belirlerler. Bu sistem sayesinde okulda bekleme yapmadan kontenjan dahilinde hareket ederler. Sistemi kullanmak kolaydır ama son derece önemlidir.

Sisteme giriş yapılarak Buradan yapılacak işlemler ile öğrencinin okul değişikliği, kayıt, nakil vs. tüm durumları çözülür. Öğrenci velisi tarafından işlemlerin dikkatle ve özenle yapılması tabiî ki çok önemlidir.

Eğitim ve öğretim yılının başlamasına az bir süre kala açılan E-Okul Öğrenci Girişi veliler tarafından etkinlikle ve yoğunlukla kullanılır. Zaten bu sistemi kullanmak artık zorunludur ve kullanmamak imkansızdır. Günümüzün bilişim çağında artık her şey internet ortamındadır ve bu şekilde devam edeceğe benzemektedir.

Okul girişi yoğun olarak kullanılan bir modül olmasına rağmen her zaman açıktır ve kullanıma hazırdır. Veliler tarafından etkinlikle kullanılan sistem önemlidir ve her zaman kullanılmaya devam edecektir. Bu sistemi kullanmadan öğrencinizin işlemlerini tamamlayamazsınız. İnternet üzerinden tüm işlemlerinizi rahatlıkla yapabilir ve rahat edebilirsiniz. Bunu kullanmak zorunluluk haline geldi ve kullanmak gerekiyor. Zamanı geldiğinde sistem açılışını kaçırmamak ve gerekli işlemleri yapmak lazım. Bu sebeple internet ve medyadan takip etmek ve gereğini yapmak gerekiyor.

E Okul Öğrenci Girişi için TIKLAYINIZ..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir