E-Pasaport Randevusu Sorgulama

E-Pasaport Randevusu Sorgulama

Tc Numarası ile Pasaport Sorgulaması Mümkün müdür?

Yurtdışına seyahat yapmak istiyorsunuz ve pasaport numaranızın nerede olduğunu unuttunuz, acilen bu rakamlara ulaşmanız lazım. O halde sizlere bir detay ile yardımcı olmak istiyoruz. TC kimlik numaranız ve referans numaranız aracılığı ile Google da bu terimi aratmanız koşulunda karşınıza çıkacak resmi servislerden pasaport sorgulama bilgilere anında ulaşabilmeniz mümkündür. Kimlik numarası, adeta bu ve buna benzer bir takım işlerde kişiler için “kurtarıcı” ve zamandan kazandırıcı bir yönü olduğunu eklemek doğru olacaktır. Sorgulama servisleri ise günümüzde, herkes tarafından bilinmemekte ve bu bürokratik işlemler için resmi kurumlara giderek işlemlerin yapılması daha çok tercih edilmektedir. Vatandaşlara hizmetin en hızlısını ulaştırmak için bilgi ve internet çağının fırsatlarını kullanmayı mutlaka denemelisiniz. Sağlam ve güzel, kullanışlı, dikkat çeken menüleri ile sistem resmi kurumlarla olan bağınızı sağlamak üzere tasarlanmıştır.

Pasaport Sorguyu, Resmi Sitelerden Yapmalısınız!

E-Pasaport sorgulama işlemlerinde dikkat etmeniz gereken ana kriter, işlemlerin tamamen devletin resmi siteleri tarafından gerçekleştirilmesidir. Hazırlanan uygulamalar yada sorgulama sayfalarında sizden istenen bilgiler, annenizin kızlık soyadı, kredi kartı bilgileriniz kesinlikle olmamalıdır. Bunun tam aksine TC kimlik No ve yukarıda yazdığımız diğer rakamlar ile işlemleri yapabilirsiniz. E-pasaportlarında artık kullanımda olduğunu, randevu sisteminde çeşitli iyileştirmelerin gerçekleştiğini, yapmış olduğunuz başvuruların son detaylarını ve e-pasaporta başvurmak için birkaç ufak form ile bunları yönetecek ve değiştirecek bilgi platformunu mutlaka denemelisiniz.

E-Pasaport Başvurusu İçin Tıklayınız..

İlk defa pasaport alacaklar için ise, başvuru linki üzerinden, randevu bilgilerinizi sorgulamak, belgelerinizi istenildiği gibi doldurmak ve gerekli evrakları hazırlamak, tüm istenilen belgelerle beraber, randevu tarih ve saate riayet ederek, yetkili personel tarafından pasaport işlemleriniz hızlıca gerçekleştirilebilir. Randevu aşaması, belgelerin neler olduğu başvuru aşamasından sonra dikkat edilmesi ve takip edilmesi gerekenler dahil tüm detaylar hakkında iletişim numaraları ve sıkça sorulan sorular sizler için hazır bir şekilde beklemektedir.

Aşağıda vermiş olduğumuz e devlet linkine tıklayarak pasaportunuzun nerde olduğunu ve size ne zaman ulaşacağını öğrenebilirsiniz.

Pasaport Gönderi  Takibi İçin Tıklayınız..

  5 Eylül 2015 - 21:18
  Kepezli Canan

  Epasaport için randevu aldım işlemler gidince hızlı hallolurmu acaba.

  16 Şubat 2016 - 08:48
  ayse

  mavı kaplı pasaportum var 2002 suresı bıttı yenılenebılıyormu yoksa yenımı çıkarttırıyorum tsk ederım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir