Memur E-Yolluk Sorgulama

Maliye Bakanlığı Memur E-Yolluk Sorgulama

Bilindiği gibi devlet memurları bir yere yeni atandıklarında ya da bir yerden başka bir yere tayin istediklerinde ve tayinleri çıktıklarında devlet tarafından taşınma masraflarını karşılamak üzere yolluk adı verilen bir harcırah alırlar. Bu ücret bulunduğunuz yerden gideceğiniz yerin mesafesi hesap edilerek kilometre başına ödenmesi gereken birim fiyatla çarpılarak, atanma kararnameniz çıktıktan bir kaç gün sonra banka hesabınıza yatırılır. Bu süreye biz burada her ne kadar birkaç gün desek de devlet işlemleri malum sebeplerden dolayı zaman zaman gecikmeye uğrayabilir. Bu gecikmeleri e-yolluk sorgulama sistemi sayesinde takip edebilir ve harcırahınızın ne kadar yatacağını hesap edebilirsiniz.

Bunun için ihtiyacınız olan şey herhangi bir kuruma gitmnize gerek kalmadan aşağıda vermiş olduğumuz linki tıklayarak e yolluk sorgulama işleminizi takip edebilirsiniz.

E-Yolluk sorgulama işlemini e devlet uygulamasından e devlet şifresi ile yapabilirsiniz. Sorgulama işlemlerinizi mobil imza, elektronik imza ile de yapabilirsiniz.

MEMUR E-YOLLUK SORGULAMASI İÇİN TIKLAYINIZ..

    25 Ağustos 2015 - 23:23
    sakine ehmek

    istanbulda çalışmaktayım ara dönem atamalarında Aydın iline tayinim çıktı ne kadar yolluk parası alırım bilmek istiyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir