Ehliyet GBT Sorgulama

E Devlet Ehliyet gbt sorgulama ve sabıka kaydı sorgulama

Sürücü Belgesi Ceza Sorgulama ve Sabıka Kaydı İşlemleri Nasıl Yapılır ?

Ehliyet GBT’si bir çok yerde size lazım olabilir. Özellikle yol belgesi almak için ehliyet GBT’si gerekmektedir. “Ehliyet Gbt Sorgulama” işlemini internetten zahmetsizce gerçekleştirebilirsiniz. E-Devlet girişi sayesinde Ehliyet Gbt Sorgulama uygulamasına giriş yapıp sorgulamayı yapabiliyoruz.
Ehliyet Gbt Sorgulama uygulaması sayesinde trafik cezalarımızı görebilir, sürücünün ceza puanlarını görebilir ve ehliyet ile alakalı diğer bilgileri de kolaylıkla öğrenebiliriz.

Ehliyet için Gbt Sorgulama uygulaması sadece e-devlet sistemi üzerinden gerçekleştirilmektedir. Bu nedenle bir e-devlet sistem şifresine ihtiyacınız vardır. Kişiye özel verilen bu e-devlet şifresini size en yakın bir PTT şubesine giderek T.C. Kimlik numaranız ile birlikte alabilirsiniz. E-devlet şifrenizi öğrendikten sonra turkiye.gov.tr adresinden e-devlete giriş yapın. Giriş işleminden sonra çıkan ekranda kişisel bilgiler bölümüne girin.  Bu bölümden ehliyet işlemlerini seçin. Bu sayede Ehliyet Gbt Sorgulama ile alakalı tüm bilgileri görebilirsiniz.

Ehliyet Gbt Sorgulama ekranında sürücü ceza puanına dikkat etmenizi öneriyoruz. Sürücü ceza puanları Karayolları Trafik Kanununda suç olarak belirtilen olaylar dâhilinde suça göre puan verilerek hesaplanmaktadır. Eğer sürücü ceza puanınız 100’e ulaştıysa sürücü belgenize 2 ay boyunca el konulmaktadır. Ayrıca bazı testlere de tabi tutulmaktasınız. Eğer ki 1 yıl içinde ikinci kez 100 ceza puanına ulaştıysanız bu sefer 4 ay boyunca sürücü belgenize el koyulur. Ayrıca psikiyatri ile ilgili bir uzman sizin hakkınızda değerlendirmede bulunur ve sizi muayene eder.

Bu uygulamayı vatandaşlar sabıka kaydı sorgulaması ile karıştırmaktadırlar. Biz sabıka kaydı sorgulama linkinide aşağıda hizmetinize sunduk. Sabıka kaydı sorgulaması için alttaki linki tıklayınız.

 

EHLİYET GBT SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ.

SABIKA KAYDI SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>